Notowania

hazard
05.11.2009 11:38

Wiemy kto zmierzy się w komisji hazardowej

Jedynym, budzącym wątpliwości jest kandydat na przewodniczącego Mirosław Sekuła z PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

(Aktualizacja: godz. 20.00)

Wszystkie partie wytypowały już swoich kandydatów do sejmowej komisji śledczej, która ma wyjaśnić aferę hazardową. Jedynym, budzącym zastrzeżenia posłów jest typowany na przewodniczącego komisji Mirosław Sekuła z PO.

Termin zgłaszania marszałkowi Sejmu kandydatów do powołanej wczoraj wieczorem komisji śledczej już minął. Komisja jednak dziś nie powstanie. Prezydium Sejmu dopiero w piątek o godz. 8 rozpatrzy zastrzeżenie do kandydatury Mirosława Sekuły na członka komisji śledczej powołanej do wyjaśnienia tzw. afery hazardowej; jest to jedyny wniosek o wykreślenie posła z listy kandydatów do komisji śledczej.

Rzecznik marszałka Sejmu Jerzy Smoliński poinformował, że do Prezydium wpłynęły jedynie zastrzeżenia do kandydatury Sekuły. Zgłosił je szef koła poselskiego Polska Plus Ludwik Dorn.

Jak argumentował Dorn, okolicznością, która wywołuje wątpliwość co do bezstronności Sekuły, jest jego opinia, że nie powinno dojść do konfrontacji przed komisją śledczą premiera Donalda Tuska i b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Kluby PO, PiS, Lewicy i PSL zgłosiły marszałkowi Sejmu swoich kandydatów do komisji śledczej. PO zgłosiła: Mirosława Sekułę, Jarosława Urbaniaka i Sławomira Neumanna, PiS - Beatę Kempę i Zbigniewa Wassermanna. Kandydatem Lewicy jest Bartosz Arłukowicz, a PSL - Franciszek Stefaniuk.

Zarówno Kempa, jak i Wassermann pracują już w komisjach śledczych: Kempa w komisji badającej sprawę śmierci Barbary Blidy, a Wassermann - badającej okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika.
Wassermann - który działa też w komisji ds. porwania Krzysztofa Olewnika - zastanawia się nad tym, czy byłoby możliwe połączenie pracy w dwóch komisjach śledczych. - _ Szkoda tracić kapitał wiedzy, który już w tamtej komisji zdobyłem _- argumentował poseł PiS.

Poseł zwrócił się z taką sugestią do kierownictwa swojego klubu, ale - jak podkreśla - zdaje sobie sprawę z tego, że to może być niemożliwe, m.in. ze względu na tempo prac w tzw. komisji hazardowej. Komisja ta ma przedstawić raport końcowy do 28 lutego 2010 roku.

Wybór składu komisji zaplanowano na piątek, na godzinę 9; pierwsze posiedzenie komisji ma odbyć się po południu.

Raport Money.pl
( ../../i/h//47/85295.jpg ) *Sejm: Trwa batalia "hazardowa" * Jeszcze dziś wieczorem może zostać powołana komisja do spraw wyjaśnienia afery hazardowej - zapowiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Przed głosowaniem, w Sejmie trwa gorąca dyskusja posłów. Czytaj w Money.pl
Tagi: hazard, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz