Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
16.02.2007 12:15

Włochy: Związkowcy terrorystami?

Część aresztowanych podejrzanych o planowanie zamachów należała do największej lewicowej centrali związkowej Cgil.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Część aresztowanych podejrzanych o planowanie zamachów należała do największej lewicowej centrali związkowej Cgil. Czy *lewicowe związki zawodowe są kolebką terrorystów uważanych za spadkobierców Czerwonych Brygad?

Prokuratura w Mediolanie właśnie wszczęła śledztwo wobec następnych dwudziestu członków Cgil.

Komentując fakt przenikania osób oskarżonych o działalność wywrotową do związków zawodowych, premier Włoch Romano Prodi zaapelował w czwartek do central o większą czujność.

Piątkowa włoska prasa pisze o poważnym napięciu, jakie wywołały w związkach zawodowych słowa szefa rządu i o irytacji przywódcy Cgil Guglielmo Epifaniego, gdyż to właśnie do kierowanej przez niego centrali należeli ludzie przygotowujący zamachy na byłego premiera Silvio Berlusconiego, jego stacje telewizyjne oraz inne cele. Epifani zażądał natychmiastowych wyjaśnień od Prodiego i stanowczo odrzucił wszelkie sugestie, jakoby jego lewicowy związek, do którego należy 5,5 mln osób, miał coś wspólnego z bojówkarzami- terrorystami.

Protest związkowego przywódcy był tak stanowczy, że premier zapewnił w wydanym komunikacie o pełnym zaufaniu, jakim darzy związek, który nazwał "bastionem demokracji".

Media poinformowały jednocześnie o znalezieniu w okolicach Padwy arsenału piętnastu aresztowanych na początku tygodnia domniemanych terrorystów z ugrupowania o jawnie marksistowsko-leninowskim odcieniu. W ruinach gospodarstwa rolnego znaleziono broń różnego kalibru, wśród nich kałasznikowy i uzi. Teren, gdzie znajdował się potężny skład broni, należał do jednego z aresztowanych, który uchodził za zagorzałego pacyfistę.

Tagi: włochy, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz