Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory 2007 - co sondaż, to inny wynik

0
Podziel się:

W sondażu SMG/KRC PiS może liczyć na 36,1 proc. poparcia, a PO na 31,3 procent. Natomiast według badania TNS OBOP obie partie uzyskałyby 26 procent poparcia.

Wybory 2007 - co sondaż, to inny wynik
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETZbETF

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36,1 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska na 31,3 proc. - wynika z sondażu SMG/KRC dla programu "Forum" w TVP1.

Według tego badania, do Sejmu weszłaby także koalicja Lewicy i Demokratów, na którą chciało głosować 15,3 proc.

ZOBACZ TAKŻE:
Sondaż "Gazety Wyborczej": Remis PO i PiSPięcioprocentowego progu wyborczego nie przekroczyłyby: Samoobrona (4,8 proc.), PSL, (4 proc.), Liga Prawicy Rzeczypospolitej (1,1 proc.).

bETZbETH

66 proc. badanych przez SMG/KRC zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach, 14 proc. odpowiedziało, że jeszcze nie wie, czy to zrobi, a 20 proc. badanych nie chce w ogóle głosować w wyborach.

SMG/KRC zrealizował sondaż w dniach 15 i 16 września na grupie ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1009 osób powyżej 18. roku życia.

OBOP: PO i PiS idą łeb w łeb

Według sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie "Wiadomości" TVP1 w wyborach 21 października Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska uzyskałyby po 26 proc. poparcia. Natomiast koalicja Lewicy i Demokratów otrzymałaby 9 proc. głosów.

_ W sondażu SMG/KRC PiS może liczyć na 36,1 proc. poparcia, a PO na 31,3 procent. _ Według tego badania, poza Sejmem znalazłyby się PSL (4 proc.), Samoobrona (3 proc.), Partia Kobiet (3 proc.), Liga Prawicy Rzeczypospolitej, czyli porozumienie LPR, UPR i Prawicy Rzeczypospolitej (2 proc.) oraz Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (1 proc.).

bETZbETN

Z badania OBOP wynika, że na pytanie o udział w wyborach 21 października 68 proc. odpowiedziało, że pójdzie głosować (39 proc. powiedziało, że "zdecydowanie tak", a 29 proc. - "raczej tak"). 11 proc. odparło, że raczej nie weźmie udziału w wyborach, a 13 proc., że zdecydowanie nie pójdzie do urn wyborczych. 8 proc. badanych powiedziało, że jeszcze nie wie, czy weźmie udział w wyborach.

TNS OBOP przeprowadził sondaż 16 września na losowo-kwotowej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej.

bETZbEUi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)