Notowania

bombaj
08.12.2008 17:02

Zamachowcy z Bombaju zidentyfikowani

Indyjska policja zidentyfikowała wszystkich terrorystów. Pochodzą oni z Pakistanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Indyjska policja zidentyfikowała wszystkich terrorystów, którzy uczestniczyli w zamachach w Bombaju w ostatnich dniach listopada. Według policji, wszyscy pochodzą z Pakistanu. Z powodu masakry w Bombaju wciąż utrzymuje się napięcie między New Delhi a Islamabadem.

Ustalenia indyjskiej policji dotyczą dziewięciu terrorystów zabitych podczas zamachów w Bombaju. Już wcześniej władze indyjskie informowały, że wszyscy zamachowcy pochodzili z Pakistanu, ale dzisiaj potwierdzono to oficjalnie.

Jednocześnie w pakistańskim Kaszmirze aresztowano jednego z przywódców organizacji Lashkar-e-Taiba, którą Indie oskarżają o przygotowanie ataku. Zaki-ur-Rehman Lakhvi był jedną z osób, których aresztowania i przekazania indyjskim śledczym domagało się New Delhi. O aresztowaniu Lakhviego poinformowali przywódcy ugrupowania Lashkar-e-Taiba, natomiast władze Pakistanu nadal odmawiają komentarzy na ten temat.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Alarm w Indiach. Terroryści zaatakują z powietrza ]( http://news.money.pl/artykul/alarm;w;indiach;terrorysci;zaatakuja;z;powietrza,72,0,405576.html )
* [ Udaremniono zamachy w Bombaju ]( http://news.money.pl/artykul/udaremniono;zamachy;w;bombaju,181,0,405429.html )
* [ Echa zamachów w Bombaju. USA ostrzegły Hindusów? ]( http://news.money.pl/artykul/echa;zamachow;w;bombaju;usa;ostrzegly;hindusow,165,0,404901.html )
* [ Rice znów wzywa Pakistan: pomóżcie w śledztwie ]( http://news.money.pl/artykul/rice;znow;wzywa;pakistan;pomozcie;w;sledztwie,135,0,405383.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Z kolei były szef pakistańskiego wywiadu Hamid Gul, którego Indie również podejrzewają o współpracę z terrorystami, zaprzeczył w Islamabadzie wszelkim oskarżeniom i zapowiedział, iż gotów jest stawić się przed międzynarodowym organem śledczym powołanym do zbadania sprawy zamachów w Bombaju.

Tagi: bombaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz