Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zasady wypłaty becikowego do poprawki

0
Podziel się:

Ekspresowa nowelizacja ma jeszcze dziś trafić do Sejmu.

Zasady wypłaty becikowego do poprawki
(Dreamstime)
bESxubWt

Już nie trzy, a tylko jedna wizyta u ginekologa ma wystarczyć do wypłaty świadczenia. Na dwa lata zniknie też obowiązek zgłoszenia się do lekarza w ciągu pierwszych 10 tygodni ciąży.

Komisje polityki społecznej oraz zdrowia - mają po południu przedstawić Sejmowi projekt pilnej nowelizacji zasad wypłaty becikowego. Miesiąc temu ekspresową nowelizację nakazał przeprowadzić premier - w wyniku sygnałów, że wiele kobiet nie dostało becikowego, bo nie spełniło restrykcyjnych wymogów formalnych.

Od listopada przy staraniach o becikowe matka dziecka musi przedstawić zaświadczenie od ginekologa, że była pod jego opieką od 10 tygodnia ciąży. Lekarza trzeba odwiedzić co najmniej trzykrotnie - raz w każdym trymestrze ciąży.

bESxubWv

**[

]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/urzednicy;odmawiaja;wyplaty;becikowego,188,0,581052.html )**Urzędnicy nie chcą wypłacać becikowego

[

bESxubWB

Polskich rodziców nie stać na dwójkę dzieci ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polakow;nie;stac;na;dwojke;dzieci,144,0,578192.html )

[

bESxubWC

Tygodniowy urlop _ tacierzyński _ dla ojców ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wazne-terminy/artykul/tacierzynskie;dla;ojcow,246,0,574710.html )

[

Dłuższy urlop macierzyński. Do 20 tygodni ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wazne-terminy/artykul/dluzszy;urlop;macierzynski,238,0,519918.html )

bESxubWD

W tej sytuacji niektóre panie, bez ich winy, nie dostały becikowego - przyznaje rzeczniczka resortu pracy i polityki społecznej, Bożena Diaby:

Po nowelizacji przepisów wystarczy, że kobieta w czasie ciąży odwiedzi lekarza lub położną jeden raz. Ma także zniknąć obowiązek poświadczenia opieki lekarskiej od 10 tygodnia ciąży.

Ten ostatni wymóg nie zostaje jednak całkowicie cofnięty, ale zawieszony na 2 lata - zaznacza rzecznik resortu zdrowia, Piotr Olechno:

Jeżeli przepisy zostaną zmienione, kobiety, którym odmówiono wypłaty becikowego będą mogły starać się o to świadczenie ponownie.

bESxubWE

Czytaj w Money.pl

bESxubWW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)