Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
parlament europejski
16.01.2009 07:46

Zbioro chce do Brukseli. Do Europarlamentu

Poseł i były minister wystartuje z pierwszego miejsca z listy PiS w Małopolsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Poseł i były minister sprawiedliwości wystartuje z pierwszego miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce.

Zbigniew Ziobrow rozmowie z _ Dziennikiem _ podkreślił, że sam zgłosił swoją kandydaturę. Odpowiednie ustalenia zapadły w czasie jego rozmowy z prezesem PiSJarosławem Kaczyńskim. Z _ jedynki _ w Małopolsce ma zrezygnować rzecznik PiS i wiceprzewodniczący ParlamentuAdam Bielan.

*Warto przeczytać: *Gałązka: Od lidera do zera
Zdaniem Ziobry Parlament Europejski stwarza duże możliwości zaangażowania na rzecz obrony polskiego interesu. Poseł wyjaśnił, że w Brukseli i Strasburgu powstają nowe strategie dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości oraz walki ze zorganizowaną przestępczością. Były minister sprawiedliwości zaznaczył, że chciałby mieć udział w tworzeniu takich rozwiązań. Nie bez znaczenia jest też możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia.

Ziobro w Brukseli chce zaangażować się w obronę polskich interesów i zdobyć nowe doświadczenia. Interesują go rzeczy, którymi już się zajmuje, czyli wymiar sprawiedliwości, reforma organów ścigania i walka z przestępczością. Podkreśla, że ważną sprawą jest wykorzystanie środków unijnych.

Tagi: parlament europejski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz