Notowania

bogdan zdrojewski
30.07.2008 10:13

Zdrojewski kończy prace nad ustawą medialną

Od zmian w zarządzie TVP ministra kultury bardziej interesuje głośność reklam.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister kulturyBogdan Zdrojewski poinformował, że założenia do przygotowywanego przez jego resort projektu ustawy medialnej będą gotowe jeszcze w tym tygodniu.

Jak wyjaśnia minister, ustawa ta będzie dotyczyła licencji programowych, ośrodków regionalnych telewizji, ewentualnego podziału anten oraz finansowania telewizji publicznej czyli funduszu misyjnego. - _ Zadania dotyczące tej ustawy są ściśle ustalone; nie dotykam ani Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ani innych problemów zawartych w ustawie skutecznie zawetowanej przez prezydenta _ - zastrzegł Zdrojewski w TOK FM.

Minister kultury przyznał, że jeśli przygotowywany projekt ustawy wszedłby w życie, to prezes TVP Andrzej Urbański i prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański mogliby nadal pełnić swoje funkcje.

_ - Jestem daleki od kwestii mających skutki personalne, bardziej mnie interesuje, aby telewizja publiczna rzeczywiście wypełniała misję, była przyjazna wobec świata kultury, żeby tej kultury na wysokim poziomie było więcej _ - tłumaczy Zdrojewski. _ - Bardziej od tego, czy na czele TVP będzie pan Urbański, interesuje mnie, żeby głośność reklam nie była tak wysoka jak obecnie _ - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ PiS: Nie zawarliśmy sojuszu z Sojuszem ]( http://news.money.pl/artykul/pis;nie;zawarlismy;sojuszu;z;sojuszem,53,0,358453.html )
* [ Burza wokół ustawy medialnej ]( http://news.money.pl/artykul/burza;wokol;ustawy;medialnej,102,0,329574.html )
* **[ Sejmowa bitwa o ustawę medialną ]( http://news.money.pl/artykul/sejmowa;bitwa;o;ustawe;medialna,222,0,324830.html )**
* [ PO: Razem z LiD odrzucimy weto ]( http://news.money.pl/artykul/krrit;po;chce;powrotu;do;czasow;prl,102,0,314982.html )
* [ Komisja Etyki zajmie się Niesiołowskim ]( http://news.money.pl/artykul/komisja;etyki;zajmie;sie;niesiolowskim,186,0,358330.html )

Pytany, czy Urbański jest dobrym prezesem, Zdrojewski powiedział: _ W telewizji publicznej widać wyraźnie wszystkie mankamenty - są one przypisane i panu Urbańskiemu, i Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, i samej telewizji publicznej. Telewizja publiczna - nie ulega wątpliwości - nie wypełnia misji zgodnie z oczekiwaniami widzów; nie ulega też wątpliwości, że jest telewizją niezwykle kosztowną _.

Zdrojewski powiedział, że założenia do projektu ustawy są przygotowywane nie przez polityków, tylko przez profesorów, _ którzy od polityki stronią _. _ Ja do ich pracy się też nie wtrącam _ - zapewnił.

Jak zapowiedział, projekt ustawy będzie przygotowywany przy otwartej kurtynie i _ nie będzie w tej materii pośpiechu _.

Tagi: bogdan zdrojewski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz