Notowania

janusz zemke
03.04.2008 11:03

Zemke: Służby specjalne szukały układu

Zdaniem szefa speckomisji za rządów PiS bezpodstawnie podsłuchiwano polityków opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Za rządów PiS były przypadki bezpodstawnego podsłuchiwania polityków PO, SLD i PSL - twierdzi szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnychJanusz Zemke(SLD). Według niego, dokonywano tego _ przy okazji _ innych rozpracowywanych spraw. *

- _ To nie było tak, że podsłuchiwano kogoś, bo był politykiem opozycji. Tylko rozpracowywano coś i jakby przy okazji zajmowano się - moim zdaniem - osobami, gdzie nie było podstaw, by się nimi zajmować _ - powiedział Zemke.

Pytany, czy podsłuchiwano i inwigilowano polityków PO, SLD i PSL poseł LiD odpowiedział: _ Były też takie przypadki _. _ W ABW, prócz normalnej pracy, którą ta Agencja wykonywała i do czego wątpliwości nie ma, część jej działań została podporządkowana ewidentnym celom politycznym _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Nasz kontrwywiad to radosny eksperyment ]( http://news.money.pl/artykul/nasz;kontrwywiad;to;radosny;eksperyment,169,0,322217.html )
* [ Wyciekały tajne kwity kontrwywiadu ]( http://news.money.pl/artykul/wyciekaly;tajne;kwity;kontrwywiadu,56,0,319032.html )
* [ Ćwiąkalski: Zbadamy sprawę nielegalnych podsłuchów ]( http://news.money.pl/artykul/cwiakalski;zbadamy;sprawe;nielegalnych;podsluchow,2,0,318466.html )

Według polityka SLD, _ szukano układu, ale miano takie wyobrażenie, że ten układ ma określoną barwę polityczną _. - _ Taką bardziej centrum i na lewo. Wychodzono z założenia, że to, co po prawej stronie sceny politycznej, to jest wszystko cacy i trzeba szukać gdzieś indziej _ - mówił szef speckomisji.

| NIEPRAWIDŁOWOŚCI W SŁUŻBACH |
| --- |
| Przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy ABW, ujawnianie tajemnicy i poświadczanie nieprawdy - takie nieprawidłowości wykrył powołany w ABW zespół ds. kontroli, który zakończył prace pod koniec marca. |

Tagi: janusz zemke, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz