Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
18.09.2007 09:44

Ziobro: Będą zarzuty dla Krauzego

Zbigniew Ziobro poinformował, że zostało wydane postanowienie w sprawie zarzutów dla Ryszarda Krauzego

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zostało wydane postanowienie o postawieniu zarzutów biznesmenowi Ryszardowi Krauzemu - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Szef resortu sprawiedliwości wyjaśnił, że chodzi o dwa zarzuty: składanie fałszywych zeznań i utrudnianie postępowania. Ziobro przypomniał, że grozi za to pięć lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Krauze przerwał urlopWedług ministra Ziobry prokuratura nie postanowiła jeszcze, czy zostanie wydany Europejski Nakaz Aresztowania Krauzego, który przebywa obecnie za granicą.

Właściciel Prokomu był obok Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrda Kornatowskiego, czwartą osobą, którą zamierzała zatrzymać i przesłuchać prokuratura w sprawie akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. Wcześniej jednak wyjechał za granicę i od tego czasu nie wypowiadał się publicznie.

O tym gdzie jest teraz Krauze informowała wczorajsza "Rzeczpospolita" Biznesmen urządził sobie kwaterę główną w Zurichu. Tu, jeszcze przed zatrzymaniem Kaczmarka, rozmawiał z posłem Samoobrony Jackiem Woszczerowiczem. Stąd już po wybuchu afery podróżował do Kazachstanu i Stambułu. Właśnie w Turcji w ubiegłym tygodniu spotkał się z Wiesławem Walendziakiem, byłym posłem, którego zatrudnił, gdy ten zrezygnował z kariery politycznej.

Jak udało się ustalić "Rz" Krauze zatrzymał się w samym centrum Zurichu w luksusowym hotelu. Wynajmował tam apartament numer 430. W miniony weekend przebywał jednak poza hotelem.

Tagi: ziobro, krauze, afera gruntowa, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz