Notowania

zbigniew ziobro
11.02.2008 08:00

Ziobro odsłoni kulisy śmierci Blidy?

Były minister sprawiedliwości jest świadkiem w śledztwie w sprawie okoliczności samobójczej śmierci byłej minister budownictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Zbigniew Ziobroma się dziś stawić w charakterze świadka w łódzkiej prokuraturze okręgowej, która bada okoliczności śmierci Barbary Blidy.

O przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości wnioskował pełnomocnik rodziny Blidów, mecenas Leszek Piotrowski. Adwokat jest zdania, że może być to jedno z ważniejszych przesłuchań w sprawie.

Śledztwo ma ustalić, czy w trakcie zatrzymania byłej posłanki doszło do niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy ABW. Chodzi między innymi o posiadanie przez byłą posłankę broni, o której nie wiedzieli funkcjonariusze przeszukujący jej dom.

Prokuratorzy badają także zasadność zatrzymania Barbary Blidy oraz wątek ewentualnych nacisków na prokuratorów, którzy wydali nakaz zatrzymania byłej minister budownictwa. Dotąd zarzut niedopełnienia obowiązków usłyszał funkcjonariusz katowickiej delegatury ABW, Grzegorz S., który kierował akcją zatrzymania Blidy w jej domu.

Łódzcy prokuratorzy nie udzielają informacji, czy zarzuty w tej sptawie usłyszą inne osoby, w tym kolejni funkcjonariusze ABW. W ocenie pełnomocników rodziny Blidów, zarzuty powinny zostać postawione funkcjonariuszce, która miała pilnować Barbary Blidy w łazience.

Kolejną osobą, której przesłuchania domaga się mecenas Leszek Piotrowski jest prezydentLech Kaczyński. Jednak na razie nie wiadomo, czy zostanie on przesłuchany. **

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zbigniew ziobro, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz