Notowania

wybory
10.05.2009 17:29

Ziobro oskarża prokuraturę: "Nie będę uciekał"

Polityk skarży się na wezwania na przesłuchania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

* Były minister sprawiedliwościZbigniew Ziobrozaapelował o zaprzestanie wykorzystywania prokuratury do walki wyborczej i umożliwienie mu spotkania z wyborcami. *

Podczas niedzielnej konwencji wyborczej PO w Krakowie premierDonald Tuskzaapelował do Zbigniewa Ziobry, który jest _ jedynką _ PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, aby przyjął zaproszenie do debaty, skierowane niedawno do niego przez _ jedynkę _ PO z Krakowa Różę Thun.

_ - Panie ministrze, niech pan przed kobietą nie ucieka, niech pan podejmie to wyzwanie tak, jak podejmą to wyzwanie wszyscy liderzy list Platformy - umówmy się tak _ - mówił premier.

_ - Chcąc odpowiedzieć panu premierowi chciałbym zwrócić uwagę, że tylko podczas kampanii wyborczej otrzymałem 6 wezwań do prokuratur na kolejne przesłuchania. Takie przesłuchania trwają zwykle wiele godzin, co uniemożliwia mi prowadzenie, uczestniczenie w kampanii wyborczej i odbywanie spotkań z wyborcami _ - podkreślił Ziobro.

Jak dodał, _ te przykłady politycznego wykorzystywania prokuratury do walki wyborczej skłaniają go z kolei do skierowania apelu do Donalda Tuska _.

_ - Panie premierze, proszę zaprzestać wykorzystywania prokuratury do walki politycznej i umożliwić mi normalne prowadzenie kampanii wyborczej. Zapewniam pana, że chętnie spotkam się na debatę z panem, jak i z każdą wskazaną przez pana osobą. Dopóki jednak prokuratura będzie angażowana do walki politycznej, mój udział w debacie byłby przyzwoleniem na tego rodzaju bezprawne praktyki _ - powiedział Ziobro.

_ - Nie mówmy o uczciwej, przyjaznej kampanii, ale pokazujmy rzeczywistą wolę prowadzenia uczciwej kampanii. Jeśli tego rodzaju normalne reguły w demokratycznym państwie zostaną wprowadzone, jestem gotów spotkać się z panem i dowolnie wskazana przez pana osobą i w odróżnieniu od pana nie będę uciekał _ - oświadczył polityk.

Według Ziobry, _ wszyscy zauważają, że salwując się ucieczką przed stoczniowcami z Gdańska do Krakowa Donald Tusk tchórzy przed rozwiązaniem ważnych problemów stojących przed Polską i w ten sposób, tym apelem (do Ziobry - PAP) chce on odwrócić uwagę od tej ucieczki, która skupia uwagę Polaków _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Chlebowski: Nie ma umowy z Włochami ws. szefa PE ]( http://news.money.pl/artykul/chlebowski;nie;ma;umowy;z;wlochami;ws;szefa;pe,34,0,450338.html )
* [ Kaczyński w spocie Palikota. Popiera PO ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;w;spocie;palikota;popiera;po,11,0,450315.html )
* [ Tusk o pozytywnym romantyzmie. I o stoczniach ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;o;pozytywnym;romantyzmie;i;o;stoczniach,147,0,450195.html )
Tagi: wybory, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz