Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
16.08.2006 16:53

Ziobro zwalnia prokuratorów

Już trzech prokuratorów rejonowych straciło swoje funkcje z powodu niewłaściwego sposobu postępowania z pijanymi kierowcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / Andrzej Wiktor)

*Już trzech prokuratorów rejonowych straciło swoje funkcje z powodu niewłaściwego sposobu postępowania z pijanymi kierowcami. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że chodzi o prokuratorów z Nowego Sącza, Rzeszowa i Lublina. *
Prokutatorzy zostali odwołani w związku z niewłaściwym wypełnianiem
Ziobro o wytycznych dla prokuratorówwytycznych Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących orzekania kar dla nietrzeźwych kierowców - mówił Zbigniew Ziobro.

Po kontrolach przeprowadzonych w prokuraturach okazało się, że tylko niecały procent zatrzymanych przestępców drogowych trafiło do aresztów. Minister Ziobro przyznał, że najbardziej zdziwiło go to, że do więzienia trafiali głównie ci, którzy teoretycznie na drogach stanowią najmniejsze zagrożenie.

Zastępca prok. generalnego Jerzy Engelking powiedział, że do tej pory kontrole wykazały ponad 40 przypadków niewłaściwego postępowania. Niektóre wyroki sądów były co najmniej dziwne, dużą pomysłowością
Ziobro: Nietrzeźwy rowerzysta szybciej trafi za kratki niż pijany kierowca autobusu wykazywali się prokuratorzy i sędziowie z Żywca - dodał prokurator.

Kontrolerzy sprawdzą wszystkie wyroki wydane na nietrzeźwych kierowców do dwóch lat wstecz. Jeśli kontrolerzy dopatrzą się rażących zaniedbań, to łagodnie potraktowani kierowcy ponownie staną przed sądem. Rozliczona zostanie także praca prokuratorów, którzy nie odwyłowali się od niskich wyroków jak i praca sędziów, którzy te wyroki wydawali.

Tagi: prokuratura, ziobro, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz