Notowania

służba zdrowia
28.11.2008 07:04

Znamy plan "B". Szpitale zmienią się w spółki

Mimo weta ws. ustaw zdrowotnych rząd nie rezygnuje z komercjalizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Mimo prezydenckiego weta w sprawie ustaw zdrowotnych rząd nie ustaje w zmianie szpitali w spółki.

Zdaniem "Gazety Wyborczej"akcja gabinetuDonalda Tuskamoże się udać, bo jak sprawdzili dziennikarze - 59 szpitali szykuje się do przekształcenia. Kolejne ma zachęcić rządowy program.

Ministerstwo Zdrowia szacuje, że w najbliższym roku nastąpi wysyp szpitali spółek. Na przekształcenia szpitali w spółki pozwalają obowiązujące od 2000 roku przepisy. Rząd chciał ustawą wprowadzić obowiązek zamiany ZOZ-u w spółkę. Teraz będzie do tego samorządy zachęcał. W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano 2,7 miliarda złotych na oddłużenie szpitali. Długów szacowane są na 2 i pół miliarda złotych.

Platforma Obywatelska uważa, że dzięki przekształceniom skłoni dyrektorów do uważniejszego patrzenia na pieniądze oraz lepszego zarządzania. Według założeń rządu, spółka nie może przynosić strat. Jeśli jest na minusie, może być zamknięta.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PO będzie nowelizować ustawy zdrowotne ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po;bedzie;nowelizowac;ustawy;zdrowotne,172,0,403884.html )
* [ Prezydent wetuje. Reforma służby zdrowia poczeka ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;wetuje;reforma;sluzby;zdrowia;poczeka,228,0,403684.html )
* [ Piecha dla Money.pl: Słowa Ewy Kopacz to był szantaż ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/piecha;dla;money;pl;slowa;ewy;kopacz;to;byl;szantaz,19,0,403731.html )
* [ PiS: Rząd ucieka od odpowiedzialności ]( http://news.money.pl/artykul/pis;rzad;ucieka;od;odpowiedzialnosci,72,0,403528.html )[ ]( http://news.money.pl/artykul/panie;prezydencie;prosze;nie;wetowac,84,0,403540.html )
* [ Weto nie przeszkodzi w prywatyzacji szpitali ]( http://news.money.pl/artykul/weto;nie;przeszkodzi;w;prywatyzacji;szpitali,153,0,388761.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: służba zdrowia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz