Notowania

zamach
18.02.2010 13:41

Znów zamach w Pakistanie, co najmniej 30 ofiar

Niewykluczone, że zamach to efekt porachunków islamskich ugrupowań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wcześniej podawano, że w wybuchu bomby na terytoriach plemiennych w pakistańskim rejonie Chajber zginęło 10 osób. Zginął też przywódca rebeliantów. 100 osób zostało rannych.

Służby bezpieczeństwa nie wykluczają, że do zamachu doszło w ramach sporu między rywalizującymi ze sobą islamskimi ugrupowaniami, ponieważ bomba wybuchła przed budynkiem, wykorzystywanym przez organizację Lashkar-e-Islam, która nie jest związana z ruchem pakistańskich talibów.

Do wybuchu doszło w rejonie Aka Khel przed meczetem, w którym znajdowało się około 150 wiernych. Wcześniej podawano, że atak miał miejsce na targu bydlęcym w rejonie Orakzai. Oba rejony graniczą ze sobą, a targ jest blisko meczetu - wyjaśnia agencja AP.

Według danych pakistańskiego Instytutu Badań nad Pokojem w zamachach w Pakistanie w zeszłym roku zginęło ponad 3 tys. osób.Według agencji EFE były to dwa zamachy, jeden w meczecie, gdzie 30 osób zginęło, a drugi - na targu.

Według AFP zginęło co najmniej 12 osób, w tym lokalny przywódca Lashkar-e-Islam, w zamachu na bazarze, służącym też jako targ bydlęcy w miejscowości Dars w rejonie Chajber.

Władze nadal badają, czy wybuch był zdalnie sterowany, czy też dokonał go zamachowiec -samobójca.
* ZOBACZ TAKŻE:*

    * [ Afgański talib nr 2 aresztowany - jest potwierdzenie ]( http://news.money.pl/artykul/afganski;talib;nr;2;aresztowany;-;jest;potwierdzenie,133,0,588421.html )
    * [ Amerykańskie pociski zabiły w Pakistanie 4 islamistów ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanskie;pociski;zabily;w;pakistanie;4;islamistow,18,0,588306.html )
    * [ Pakistan: Co najmniej 22 zabitych w zamachach ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;co;najmniej;22;zabitych;w;zamachach,59,0,584507.html )
Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz