Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związki idą na wojnę z rządem

0
Podziel się:

Szefowie Sierpnia 80 i NSZZ Solidarność 80 apelują o udział w manifestacji antyrządowej.

Związki idą na wojnę z rządem
(PAP/Adam Hawałej)

*Szefowie Wolnego Związku Zawodowego _ Sierpień 80 _ i NSZZ Solidarność 80 zaapelowali o udział w manifestacji antyrządowej 20 czerwca. Apel adresowany jest do wszystkich central związkowych i organizacji pracowniczych. *

Bogusław Ziętek z _ Sierpnia 80 _ powiedział, że chodzi o solidarne i masowe przeciwstawienie się planowanym przez rząd zmianom w Kodeksie Pracy, Ustawie o związkach zawodowych i Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Sformułowany dziś apel ma służyć jedności pracowniczej. W opinii Bogusława Ziętka jest bardzo ważne, by poszczególne związki nie działały przeciwko sobie i , jak się wyraził _ nie knuły z rządem na temat odebrania pracownikom kolejnych uprawnień _. Zdaniem Ziętka, takie praktyki stosują - _ Solidarność _ i OPZZ.

Grzegorz Durski z _ Solidarności 80 _ podkreśla, że związkowcy podejmują protest, ale są pełni dobrej woli. Jeśli rząd będzie chciał współpracować i uzna protestujących za partnerów, to są gotowi do rozmów.

Uczestnicy demonstracji 20 czerwca będą się między innymi domagać : podniesienia płacy minimalnej, ograniczenia możliwości zatrudniania na umowy pozakodeksowe - _ śmieciowe _, jak nazywają je związkowcy - zachowania prawa do wcześniejszej emerytury i przyznanie tych praw pracownikom ochrony zdrowia, zniesienia podatku dochodowego od emerytur i rent, zwiększenia ochrony lokatorów i ochrony pracowników supermarketów przed wyzyskiem.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)