Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związkowcy nie zatrzymają obchodów rocznicowych

0
Podziel się:

Rząd zastanawia się jedynie, gdzie i w jaki sposób zorganizować święto 20. rocznicy upadku komuny.

Związkowcy nie zatrzymają obchodów rocznicowych
(PAP/Tomasz Gzell)

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna powiedział, że obchody 20. rocznicy wyborów 4 czerwca na pewno się odbędą.

W programie _ Kropka nad I _ w telewizji tvn24 szef MSWiA wyjaśnił, że rząd zastanowi się nad ewentualną zmianą miejsca i formuły tych uroczystości. Grzegorz Schetyna dodał, że decyzja w tej sprawie nastąpi w ciągu kilku dni.

Wicepremier zarzuca stoczniowcom, którzy zapowiedzieli protest w czasie obchodów rocznicy wolnych wyborów, że _ chcą zawłaszczyć to święto, obrzydzić je i pokazać Polskę jako kraj dymiących opon _.

Zdaniem Grzegorza Schetyny nie szukają oni porozumienia, ale dążą do konfrontacji, a ich protest ma charakter polityczny:

Zdaniem Grzegorza Schetyny, policja nie naruszyła swoich uprawnień w czasie tłumienia środowego protestu. Szef MSWiA zarzucił stoczniowcom, że byli agresywni i niszczyli mienie publiczne. Wicepremier dodał, że postępowanie w sprawie przebiegu protestu stoczniowców prowadzi prokuratura. Dodał, że osoby, które wtedy łamały prawo będą miały postawione zarzuty.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)