Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|
aktualizacja

Połowa energetyki stanęła. "Ryzyko blackoutu coraz bardziej teoretyczne"

W tym tygodniu doszło do sytuacji, gdy niemal połowa konwencjonalnej energetyki nie pracowała, choć nie doszło do przerw w dostawach prądu. Jak mówił w programie "Money.pl" Łukasz Feldman, dyrektor finansowy DB Energy, blackouty zawsze są zagrożeniem, ale coraz bardziej teoretycznym niż praktycznym. - Takie ryzyko zawsze będzie, mogą wystąpić sytuacje nadzwyczajne, nieprzewidziane awarie, lokalne przestoje, ale to zagrożenie sukcesywnie maleje. Mamy coraz więcej instrumentów, coraz lepszą energetykę odnawialną, więcej firm myśli o pewnego rodzaju autonomii, niezależności energetycznej osiągniętej poprzez instalację własnych źródeł energii - mówił.

12
Podziel się:
KOMENTARZE
(12)
Tak ma być
rok temu
Ryzyko coraz bardziej teoretyczne. Kto to wymyśla?
Obywatel
rok temu
Jak wy tu głupoty piszecie jaka bieda gdzie nie pójdziesz do galerii kina w góry wszędzie pełno ludzi a auta jeszcze więcej niż było prąd podrożał jakość nie zauważyłem
Monia
rok temu
Polecam umowa ppa
Społek
rok temu
Coraz większa bieda w Polsce a tak miało być dobrze.
0000
rok temu
Do Borewicz, idź i popracuj w stresie i się okaże że nie jest tak fajnie. Nie darmo się mowi, że to jest sluzba. Wymagana jest duża wiedza przy permanantnej zmianie przepisów. Zarobki kadry zarządzającej są jak wszędzie wysokie, a zwykły pacownik zarabia tyle w innych branżach a czasami i mniej.