Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska będzie drugą Grecją? Balcerowicz wskazuje sygnały ostrzegawcze

- To jest robione w skandalicznym trybie. Bez możliwości dyskusji, z pogwałceniem pewnych norm dyskusji. I z tego powodu to nie powinno być przyjmowane - tak prace nad Polskim Ładem komentował w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz. - Mam nadzieję, że rozmaite organizacje gospodarcze będą domagały się przesunięcia decyzji dotyczących podatków. A gdyby zastanowić się nad treścią, to uderza to, że głównymi beneficjentami tego pakietu są ludzie niepracujący. To nie jest przypadek, bo PiS jest jedyną partią, której większość wyborców to ludzie niepracujący. Pytanie jest takie: do jakiej gospodarki dojdziemy przy radykalnie obniżonej stopie inwestycji, zwłaszcza prywatnych, i przy zmniejszaniu zatrudnienia? To jest droga do stagnacji. A jeżeli jednocześnie widzimy, jakie poziomy osiąga inflacja, to nasuwa się jako scenariusz ostrzegawczy połączenie stagnacji i podbitej inflacji, czyli stagflacja. I to jest jedna z najgorszych sytuacji...

rozwiń
646 reakcji
231
151
264
Podziel się
Komentarze (264)
zobacz więcej komentarzy (264)
KOMENTARZE
(264)
Jsbedb
11 miesięcy temu
Taka inflacja w Polsce i taki prezesem NBP że tylko wsytyd że się jest Polakiem.
Realista
rok temu
Głos rozsądku. Dalekie echo z czasów, gdy Polska miała jeszcze jasno zdefiniowane i korzystne dla społeczeństwa cele, a nie tylko jakieś przekopy na złość ruskim czy umieranie za Ukrainę.
500+
rok temu
Pieniądze są po to żeby je wydawać.
gość
rok temu
Balcerowicz kończ waść wstydu oszczędź sobie
Cenzor
rok temu
Ekonomista roku Jarosław nadal wie skąd się biorą pieniądze . Przynosi mu je ktoś z nadwornej świty bo nawet bankomatu zapewne nie potrafi obsłużyć i to jego cała wiedza o ekonomii . A , że jemu w komunie żyło się bardzo dobrze to myśli bidulka , że wszyscy tak mieli . I dąży że wszystkich sił by ten okres w Polsce wrócił . Albo też to przejaw starości ten pan dziecinnieje .
...
Następna strona