Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Polska firma nagrodzona w prestiżowym konkursie. Synerise zaprezentuje się na międzynarodowej konferencji

1
Podziel się

Polska firma Synerise zwyciężyła w corocznym konkursie organizowanym przez instytut badawczy Rakuten. Polacy zaprezentują na międzynarodowej konferencji dwie publikacje naukowe.

Jacek Dąbrowski, Synerise.
Jacek Dąbrowski, Synerise.
bEqrlhoB

Synerise to polska spółka działająca m.in. w technologiach big data i sztucznej inteligencji.

Opracowane przez Polaków rozwiązanie dotyczące reprezentacji danych statystycznych zostało uznane za najlepsze w tegorocznej edycji Rakuten Data Challenge.

Polska firma, jako jedyna ze zgłoszonych, będzie mogła zaprezentować dwie swoje prace naukowe na najbliższej konferencji International ACM SIGIR Conference on Research and Development in Information Retrieval odbywającej się w Xi'an w Chinach.

bEqrlhoD

"Jako firma, rzadko bierzemy udział w konkursach związanych z naszą dyscypliną specjalizacji. Natomiast, podejmujemy te wyzwania, które naszym zdaniem, są w stanie w sposób efektywny i efektowny zmieniać paradygmaty w obrębie sztucznej inteligencji i rewolucjonizować jej upowszechnienie. Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia, ale jeszcze bardziej z możliwości prezentacji polskiej myśli technologicznej na arenie międzynarodowej" - mówi Jacek Dąbrowski, Chief Artifical Intelligence Officer w Synerise.

Jak mówią przedstawiciele Synerisa, konferencja to duża szansa. Polska firma wystąpi na niej z własnym projektem, nie ograniczając się do współpracy z innymi markami.

"Jestem zadowolony, że w takim ważnym gronie Polska ma swoich przedstawicieli, i nie ograniczamy się tylko i wyłącznie do „bycia” podwykonawcą największych marek, ale podejmujemy rękawicę, nie tylko w obserwowaniu rzeczywistości dziejącej się wokół nas, ale w realnej kontrybucji do nauki i w procesie jej tworzenia" - mówi Dąbrowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqrlhpe
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(1)
Adam
12 miesięcy temu
Super ale co ma z tego przeciętny Kowalski ?