Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Polska firma pomaga sklepom internetowym zarabiać na Amazonie. Ma ponad 100 mln zł obrotu

9
Podziel się

Nikt nie wie tyle o sprzedaży na Amazonie, co Gonito. Polska firma pomaga sklepom internetowym wejść na platformę i rozpocząć handel. Obsługuje partnerów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Meksyku. Dzięki Gonito mieli oni ponad 100 mln zł obrotu w zeszłym roku.

Gdyńskie przedsiębiorstwo obsługuje sklepy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, a także z Kanady, USA i Meksyku
Gdyńskie przedsiębiorstwo obsługuje sklepy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, a także z Kanady, USA i Meksyku (Archiwum prywatne, archiwum prywatne)
bDSxybHF

Gonito to firma z Gdyni. Choć działa na rynku od niedawna, to jej założyciel nie pozwala siebie nazywać startupowcem. Powód? Startupy przynoszą straty, a on nie może sobie na to pozwolić.

Zobacz także: Amazon zastępuje ludzi robotami

- Około roku 2014 zacząłem interesować się Amazonem. Szukałem informacji na temat możliwości sprzedaży jako polski sklep internetowy. Rok później zaproponowałem lokalnemu sklepowi obuwniczemu rozpoczęcie współpracy i rozwijanie sprzedaży poprzez platformę. Tak pojawił się pomysł na firmę – mówi money.pl Damian Wiszowaty, założyciel Gonito.

bDSxybHH

Sprzedaż szła bardzo dobrze. Pan Damian zdecydował się wyskalować swój biznes. W 2016 roku oficjalnie uruchomił Gonito. Zainwestował własne pieniądze. Ok. 100 tys. zł. Jak twierdzi, dziś wydałby znacznie mniej i pozwolił rozwijać się firmie organicznie. Zespół składa się z siedmiu osób.

- W ciągu dwóch lat model biznesowy firmy zmienił się. Śmiem twierdzić, że staliśmy się synonimem Amazona w Polsce – wyjaśnia Wiszowaty.

Jak działa Gonito? Firma pomaga sklepom internetowym wejść na platformę Amazon. Zapewnia obsługę administracyjną, konsumencką i transakcyjną. Podpowiada, jak się pozycjonować, chronić konta i własność intelektualną. A przede wszystkim – jak zwiększyć sprzedaż. Innymi słowy – firma robi wszystko to, co powinny robić sklepy internetowe, ale nie wiedzą jak.

bDSxybHN

- Pomagamy naszym partnerom na każdym etapie działalności, od implementacji, przez integrację, optymalizację logistyki poprzez sieci kurierskie, na obsłudze podatkowej kończąc. Pracujemy na kontach przez 365 dni w roku – dodaje pan Damian.

Gdyńskie przedsiębiorstwo obsługuje sklepy z Francji, Włoch, Hiszpanii, a także z Kanady, USA i Meksyku. Z usług Gonito korzystają też firmy z Australii i Japonii. Łącznie jest ok. 40 partnerów. Partnerzy korzystają na tej współpracy. W 2017 roku mieli 38 mln zł obrotu. A w ubiegłym – 102 mln zł.

Wiszowaty przyznaje, że to co zarobi od razu inwestuje: - Obecnie skupiamy się na rozwijaniu sprzedaży naszej usługi na rynku polskim, ale także niemieckim i brytyjskim. W przyszłości chcemy nawiązać współpracę z Amazonem i zostać autoryzowanym wsparciem na rynku polskim.

bDSxybHO

Czy koncept się sprawdza? Założyciel Gonito twierdzi, że tak. I to do tego stopnia, że szybko znaleźli się naśladowcy. Jedna firma posunęła się do tego, że nawet użyła nazwy gdyńskiej firmy, przestawiając tylko jedną literę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSxybIi
KOMENTARZE
(9)
Zdrowy rozsąd...
2 lata temu
Ile kosztuje taki tekst sponsorowany? Ciekawe jest to, że dziennikarz, który napisał tekst nie sprawdził najwidoczniej ani jednej informacji zawartej w tym artykuliku. Wydrukował co mu "pan Damian" napisał. "Nikt nie wie tyle o sprzedaży na Amazonie, co Gonito" - czyżby?
Szczęśliwego ...
2 lata temu
Pan Damian ma skłonność do podawania nieprawdziwego i przesadzonego w liczbach swojego dorobku. Wiele mówi o swoich klientach, ale nie potrafi pochwalić się żadną marką którą wprowadził na Amazon. Trochę to naciągane... artykuł nierzetelny!!! Pan redaktor powinien się wstydzić takich publikacji pod swoim nazwiskiem. :/
Obserwatorka
2 lata temu
Jestem właśnie po lekturze tego artykułu i ze zdumieniem stwierdzam, że na tak prężnie rozwijającą się firmę odnoszącą same sukcesy (bo tylko na te zwraca uwagę pan redaktor), Pan Wiszowaty wraz z gonito ma więcej nieprzychylnych opinii na temat prowadzonej przez siebie działalności niż tych pozytywnych... I zgadzam się z innymi komentującymi, Jak można nie chwalić się swoimi sukcesami? Mi tu pachnie wydmuszką. Czy po prostu nie ma pan czym się tak naprawdę pochwalić?
bDSxybIj
Natalia T.
2 lata temu
Tekst jest bardzo tendencyjny i nierzetelny. Dane podawane przez pana Wiszowatego nie zostały w żaden sposób uwiarygodnione. Nie jest jasne skąd wziął się ten wzrost obrotu firm które obsługuje gonito. My też sprzedajemy na Amazonie (od 2012). Na początku zatrudniliśmy doświadczonego doradcę i trenera (z zagranicy, wtedy nie było jeszcze nikogo w Polsce), od tego czasu działamy sami. Co kilka miesięcy mamy z nim konsultacje o nowych problemach z Amazonem, stale zadajemy pytania i otrzymujemy precyzyjne odpowiedzi. Dzięki temu mamy naszą sprzedaż w całości w naszych rękach. Tak dla informacji: obrót 2018 na Amazon: 2,8 mln - euro oczywiście. Powodzenia!
Rob
2 lata temu
Naśladowcy? Firmy wdrażające polskie podmioty na Amazon działają od lat... Nie ma w tym nic odkrywczego.