Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska firma wygrała unijny grant. Pracuje nad technologią przyszłości

Polska firma wygrała unijny program stworzenia systemu przesyłu kluczy szyfrujących metodą kwantową. Łącznie przeznaczy na to 7 mln euro. - Stworzymy system kwantowej dystrybucji kluczy szyfrujących. Innymi słowy, zapewnimy, by komunikacja przyszłości rzeczywiście była bezpieczna - mówił w programie "Money.pl" dr hab. Grzegorz Brona, prezes Creotech Instruments. Jak dodał, dzięki metodom kwantowym nie da się podsłuchać takiej wymiany informacji bez wiedzy uczestniczących stron. - Wykorzystujemy tu pewne prawa nie matematyki, lecz fizyki kwantowej leżącej u podstaw naszego świata - dodał ekspert.

0
0
3
Podziel się
Komentarze (3)
zobacz więcej komentarzy (3)
KOMENTARZE
(3)
Marek
2 miesiące temu
Mam nadzeje ze firma juz jest pod ochrona odpowiednich sluzb polskich i obawe zeby to nie byly sluzby amerykanskie ani niemieckie.
Andy
2 miesiące temu
Jeszcze prosze nie zapomnieć o studentach Politechniki Białostockiej pracujących nad projektem łazika marsjańskiego, jak również o badaczach pracujacych nad unowoczesnieniem technologi produkcji płyt azbestowych tzw eternitu
Prezydent2025
2 miesiące temu
Jest wieczne prawo fizyki. Na akcje zawsze pojawia reakcja ... . Byle by nie zachowali się jak znajomi naszego ministra Szumowskiego. Wzięli kasę z budżetu a potem sprzedali efekty pracy za setki milionów Euro.