Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Polska liderem wzrostu liczby milionerów w Europie. Na świecie przoduje Nigeria

177
Podziel się:

W ciągu najbliższych pięciu lat w Polsce liczba milionerów rokrocznie będzie rosła o ok. 10 proc. Jesteśmy liderem w Europie, na świecie ustępujemy jedynie Nigerii, Egiptowi, Bangladeszowi i Wietnamowi.

Polska liderem Europy wśród krajów z największym wzrostem liczby milionerów
Polska liderem Europy wśród krajów z największym wzrostem liczby milionerów (East News)

Polska, wraz m.in. z Nigerią, Bangladeszem czy z Kenią, znalazła się wśród dziesięciu państw, w których liczba milionerów w najbliższych pięciu latach będzie rosła najbardziej dynamicznie. W Europie jesteśmy niekwestionowanym liderem. Według raportu agencji Wealth-X, zbierającej dane o majątkach najbogatszych ludzi świata, na który powołuje się portal tvn24bis.pl, w Polsce liczba milionerów do 2023 roku będzie rosła rocznie o ok. 10 proc.

Należy przy tym podkreślić, że chodzi o osoby należące do kategorii HNWI (High-net-worth individual), których majątek przekracza milion dolarów. W najbliższych pięciu latach procentowo więcej milionerów niż w Polsce będzie przybywało tylko w czterech krajach: Nigerii (średnio +16,3 proc. rocznie), Egipcie (+12,5 proc.), Bangladeszu (+11,4 proc.) i Wietnamie (+10,1 proc.) - podano w raporcie.

Zobacz także: Zobacz też: Bogactwo po polsku. Tak zamożni Polacy wydają pieniądze

Fakt, że w zestawieniu znalazły się Polska (która zajmuje 5. miejsce) oraz Kenia (na 7. miejscu) autorzy raportu nazywają "przypadkami zaskakującymi". Przez to, że kraje te nie należą do żadnej z grup krajów najszybciej rozwijających się, takich jak BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) czy MINT (Meksyk, Indonezja, Nigeria, Turcja). Tak duży wzrost liczby milionerów w ostatnich latach w naszym kraju przypisywany jest intensywnemu rozwojowi sektora technologicznego.

Jeśli chodzi o kraje z największą liczbą milionerów, to zdecydowany prym wiodą Stany Zjednoczone, jest ich tam 8,7 mln. Dalej są Chiny - 1,9 mln oraz Japonia - 1,6 mln osób. Miasta, w których mieszka najwięcej milionerów to: Nowy Jork - 978 tys., Tokio - 593 tys. oraz Los Angeles - 576 tys.milionerów.

W 2017 roku liczba Polaków zaliczających się do kategorii HNWI wzrosła o niemal 16 tys. osób, do 57 tys. Z tego grona 203 osoby były w posiadaniu majątku większego niż 100 mln dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(177)
ERYYK
4 lata temu
Coraz więcej milionerów bo PIS przy władzy A JAK WIADOMO PIS O SWOICH DBA WIĘC I ZARABIAJĄ MILIONY!!!!
goy
4 lata temu
ale bajki ludzim nie starcza na leki zyjo w biedzie a oni tu o milionerach
pukpuk
4 lata temu
Dlatego tez AFD w Niemczech , zagrodzilo Dexitem aby sie rzadzacy uprzytomili co robia , i niektorzy za to zostali zawieszeni
patriota
4 lata temu
O tym juz spoleczenstwo mowilo , pare lat temu jakdoszlo do wygranej Pisu , Towlasnie kazdy ktory jest politykiem zarabia krocie , jego rodzina poprzez nepotyzm takze ,kazdy nasloku pisowskim nadaje sobie premie wysokie , , reszta przez zlodziejstwo ,uchwaly nepotyzm uklady , zawsze polska byla w tym czasie afryka , kacykimialy miliardy i nikt ich nie ruszal za bogactwa naturalne tylko podpis ,, a caly swiat wspomagal Afryke w glodzie , to jest w dalszym ciagu Polska tak jak Afryka ,
mirek
4 lata temu
jesteśmy w wyśmienitym towarzystwie
...
Następna strona