Notowania

Polska liderem wzrostu liczby milionerów w Europie. Na świecie przoduje Nigeria

W ciągu najbliższych pięciu lat w Polsce liczba milionerów rokrocznie będzie rosła o ok. 10 proc. Jesteśmy liderem w Europie, na świecie ustępujemy jedynie Nigerii, Egiptowi, Bangladeszowi i Wietnamowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polska liderem Europy wśród krajów z największym wzrostem liczby milionerów

Polska, wraz m.in. z Nigerią, Bangladeszem czy z Kenią, znalazła się wśród dziesięciu państw, w których liczba milionerów w najbliższych pięciu latach będzie rosła najbardziej dynamicznie. W Europie jesteśmy niekwestionowanym liderem. Według raportu agencji Wealth-X, zbierającej dane o majątkach najbogatszych ludzi świata, na który powołuje się portal tvn24bis.pl, w Polsce liczba milionerów do 2023 roku będzie rosła rocznie o ok. 10 proc.

(Wealth-X)

Należy przy tym podkreślić, że chodzi o osoby należące do kategorii HNWI (High-net-worth individual), których majątek przekracza milion dolarów. W najbliższych pięciu latach procentowo więcej milionerów niż w Polsce będzie przybywało tylko w czterech krajach: Nigerii (średnio +16,3 proc. rocznie), Egipcie (+12,5 proc.), Bangladeszu (+11,4 proc.) i Wietnamie (+10,1 proc.) - podano w raporcie.

Zobacz też: Bogactwo po polsku. Tak zamożni Polacy wydają pieniądze

Fakt, że w zestawieniu znalazły się Polska (która zajmuje 5. miejsce) oraz Kenia (na 7. miejscu) autorzy raportu nazywają "przypadkami zaskakującymi". Przez to, że kraje te nie należą do żadnej z grup krajów najszybciej rozwijających się, takich jak BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) czy MINT (Meksyk, Indonezja, Nigeria, Turcja). Tak duży wzrost liczby milionerów w ostatnich latach w naszym kraju przypisywany jest intensywnemu rozwojowi sektora technologicznego.

Jeśli chodzi o kraje z największą liczbą milionerów, to zdecydowany prym wiodą Stany Zjednoczone, jest ich tam 8,7 mln. Dalej są Chiny - 1,9 mln oraz Japonia - 1,6 mln osób. Miasta, w których mieszka najwięcej milionerów to: Nowy Jork - 978 tys., Tokio - 593 tys. oraz Los Angeles - 576 tys.milionerów.

W 2017 roku liczba Polaków zaliczających się do kategorii HNWI wzrosła o niemal 16 tys. osób, do 57 tys. Z tego grona 203 osoby były w posiadaniu majątku większego niż 100 mln dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2019

MohercontrababilonNajwięcej milionerów przybyło w NBP , dzięki temu wyprzedziliśmy Bangladesz

17-01-2019

jackuWidać wyraźnie, że liberałowie mają rację i ilość milionerów świadczy o poziomie rozwoju gospodarczego, nawiasem mówiąc mafia ukraińska, rosyjska to w … Czytaj całość

17-01-2019

POLAKCALKIEM ROBIA LUDZIOM PRZESZCZEP MUZGU CHCESZ CZY NIE CALY SALY SWIAT DZIENNIKARZE PSY GONCZE OPISUJA JAKA TO BIEDA W TYM TRZECIM SWIECIE POMOC POMOC … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (177)