Trwa ładowanie...
bEKvWAlh
Notowania
Przejdź na

Polska straciła na członkostwie w UE? Liczymy jeszcze raz z autorem raportu

Zdaniem europosła Solidarnej Polski Patryka Jakiego Polska straciła na członkostwie w Unii Europejskiej. Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie były wiceminister sprawiedliwości przedstawił liczby, z których wynika, że bilans finansowy Polski w UE to 535 mln zł na minusie. O komentarz do tego wyniku poprosiliśmy dr. Sławomira Dudka, głównego ekonomistę FOR oraz prof. Zbigniewa Krysiaka, jednego z autorów raportu, którego wyniki przedstawił Patryk Jaki. Eksperci nie byli zgodni zwłaszcza w kwestii obliczania zysków firm działających w Polsce i UE, a ta pozycja bilansu miała przynieść Polsce największą stratę w minionych latach - aż 981 mld zł. - To są dwie różne miary. Kwota kapitału zainwestowana, a tu są zyski będące stopą zwrotu z tego kapitału. Wprost nie można tego odjąć - argumentował współautor raportu prof. Zbigniewa Krysiak z SGH i apelował o przygotowanie własnego bilansu przez krytyków publikacji. - Można, to jest rachunek kapitałowy....

rozwiń
0
0
144
Podziel się
Komentarze (144)
zobacz więcej komentarzy (144)
bEKvWAlt
KOMENTARZE
(144)
złodziejstwo
4 tyg. temu
Solidaruchy powinny być w więzieniach. Sprzedać kraj za złotówkę to tylko Bolek potrafi i jest bohaterem. Podobnie Balcerek. Mazowiecki. Od wieków okłamuje się roboli , że mają szansę być bogatymi.
EUropejczyk
4 tyg. temu
Jaki- dochtór o mało co z Akademii Wojny liczy jak ...nie , bo przedszkolak wie co i jak liczy . Wstyd a ten "nałkowiec" nie mógł chociaż cicho skorygować te bzdury? I to jest Europarlamentarzysta? A brukselskie euro mu nie śmierdzą?
ekspert
4 tyg. temu
Ma racje. Oto przyklad: Operator telefonii komorkowej zmienil nazwe z IDEA na ORANGE tylko dlatego aby WYTRANSFEROWAC zysk 250 MILIONOW na rok czyli zaplacic mniejszy podatek w Polsce ! Wiec dziala w Polsce ale nie chce tu placic podatku !
bEKvWAlL
Kuba
4 tyg. temu
Przykro się czyta osoby plujace na UE. Biorące 7k + EUR za pracę w parlamencie UE.
e.ko
miesiąc temu
Może chodzi i "kilometrówki"?
...
Następna strona