Trwa ładowanie...
bDSZXRzF

Notowania

Przejdź na

"Polska" szczepionka na COVID-19 jeszcze latem? Szef PFR zdradził szczegóły

Polski Fundusz Rozwoju wspiera polską firmę biotechnologiczną Mabion w rozbudowie mocy produkcyjnych, która ma umożliwić przemysłową produkcję amerykańskiej szczepionki przeciwko COVID-19. Na ten cel PFR ma przeznaczyć m.in. 30 mln zł pożyczki. Firma jest coraz bliżej realizacji umowy z Amerykanami. - Mabion, który ma być producentem szczepionki Novavaxu, z sukcesem przeprowadził emisję akcji na warszawskiej giełdzie i pozyskała ponad 100 mln zł na inwestycje, my również uczestniczyliśmy w tej emisji - poinformował w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju. - W firmie trwa w tej chwili transfer technologii produkcji tych szczepionek, który ma się zakończyć do czerwca. Jeżeli te serie testowe zostaną wyprodukowane i przyjęte, to w trzecim kwartale ta produkcja może się rozpocząć na skalę przemysłową - przekonywał prezes PFR.

07-04-2021
166 reakcji
1
2
163
Podziel się
Komentarze (163)
07-04-2021
LindaGdyby pis przeznaczył 2 miliardy na prace nad polską szczepionką zamiast na tzw telewizję publiczną to dzisiaj byśmy byli już w 50 % zaszczepieni !!!!!!!!!!
zobacz więcej komentarzy (163)
bDSZXRzR
KOMENTARZE
(163)
Linda
1 tyg. temu
Gdyby pis przeznaczył 2 miliardy na prace nad polską szczepionką zamiast na tzw telewizję publiczną to dzisiaj byśmy byli już w 50 % zaszczepieni !!!!!!!!!!
hehehe
1 tyg. temu
ruszą z produkcją jak już wszyscy będą zaszczepieni
PrawdaPL
1 tyg. temu
Musztarda po obiedzie - duże koncerny zaleją rynki swoimi szczepionkami nim Mabion wejdzie na rynek.
bDSZXRAj
Oczywiście
1 tyg. temu
- nasza będzie najdroższa. Po co taki tytuł- powinno być rozlewnia a nie szczepionka.
Elka
1 tyg. temu
A skutkiem ubocznym będzie zapewne dozgonna miłość do prezesa
...
Następna strona