Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskę czeka wstrząs energetyczny. "Nie przygotowaliśmy się na to"

- Wstrząs energetyczny uderza w wiele gałęzi gospodarki i trzeba sobie powiedzieć, że Polska, jak mało kto, nie przygotowała się na to - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów. – Mamy największe w Europie uzależnienie od węgla. Za te zaniechania płacimy dziś wysoką cenę. Nie postawiliśmy na transformację energetyczną, zatrzymana została ustawa dotycząca wiatraków, mamy mały udział OZE w energetyce i wysoki udział węgla, którego nagle zabrakło, bo w ciągu ostatnich lat dwukrotnie zwiększyliśmy import węgla z Rosji. A rząd chwali się magazynami gazu wypełnionymi w 95 proc. Problem w tym, że to są magazyny o pojemności zaledwie 3 mld sześc. Potrzebujemy 20 mld m sześc. W Niemczech zapasy już w tej chwili są dużo większe. Trzeba było budować większe magazyny.

Tagi:
0
0
155
Podziel się
Komentarze (155)
zobacz więcej komentarzy (155)
KOMENTARZE
(155)
zirytowana
2 miesiące temu
taaa.. uzależniliśmy się od rosyjskiego węgla, jednocześnie swój sprzedając na Zachód po bardzo niskich stawkach, a teraz go odkupujemy w mniejszych ilościach, ponad dwukrotnie drożej chwaląc przy tym inne kraje jak yo nam chętnie pomagają... brawo rząd!
Kasia
2 miesiące temu
Opłaty za emisję wracają do rządu, tyko ten nie wydał tego na odnawialne źródła energii ale na daniny
UE kłania się...
3 miesiące temu
Trzeba opuścić UE i przestać płacić za emisję! Natychmiast i bez względu na konsekwencje !
Jarek
3 miesiące temu
Gdyby tak PiS zajął się nadchodzącymi problemami zawczasu skutecznie, a nie tylko opłaca trolli i myślą, że to wystarczy. 7 lat rządzenia pisu doprowadziło kraj do ruiny
Mis
3 miesiące temu
Czemu polska nie założy baterie słoneczne ,tylko podnosi ceny energii
...
Następna strona