Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Polski Ład. Księgowi zwracają uwagę na nierealne terminy

10
Podziel się:

Księgowi zwracają uwagę na bardzo trudne do zachowania terminy dotyczące zasad wyliczania składki zdrowotnej. Cytowani przez "Rzeczpospolitą" eksperci uważają, że nowe regulacje spowodują konieczność składania korekt.

Polski Ład. Księgowi zwracają uwagę na nierealne terminy
Polski Ład utrudni życie księgowym (money.pl, Rafał Parczewski)
bEDSPmPp

Księgowi uważają, że 10 dni na wyliczenie miesięcznego dochodu przedsiębiorcy to stanowczo za krótko, pisze "Rzeczpospolita". Nowe regulacje mogą spowodować nie tylko uszczuplenie portfeli właścicieli działalności, ale także błędy i konieczne poprawki.

Obecnie przedsiębiorcy płacą składkę zdrowotną w stałej kwocie. Polski Ład przemodeluje system i według nowych regulacji składka będzie wynosił 9 proc. dochodu liczonego do celów PIT. Kwota ta ustalana jest do 20. Dnia kolejnego miesiąca. W takim terminie należy zapłacić zaliczkę na PIT.

Eksperci cytowani przez ”RZ” uważają, że wyliczenie dochodu w terminie zakładanym przez Polski Ład może być nierealne. Księgowi zwracają uwagę, że faktury można wystawić do 15. dnia miesiąca, a składkę trzeba będzie wyliczyć do 10. dnia miesiąca.

bEDSPmPr
Zobacz także: Budowa dróg. Polska rozkopana. Kiedy kierowcy pojadą nowymi trasami?

Polski Ład wprowadzi zmiany dotyczące składek zdrowotnych. Obecnie przedsiębiorcy płacą stałą składkę, którą dodatkowo mogą odliczyć. Nowe regulacje znoszą ten przywilej i ustalają stałą sztywną stawkę 9 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSPmPS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
antypartyjny
2 miesiące temu
To nie ich elektorat więc mają nas głęboko w ......., niech prywaciarze cierpią i tak na nich nie zagłosują.
Ona
2 miesiące temu
Konczylam ksiegowosc w Anglii. Maja swietny system podatkowy, idealny do prowadzenia malego biznesu. Zasady proste i przejrzyste. W Polsce naprawde nie moge sie odnalezc pod tym wzgledem, mysle ze Polacy sami sobie specjalnie utrudniaja zycie i sa po prostu upierdliwi.
wrrrrrr
2 miesiące temu
i co z tego że będą korekty, od korekt albo złego naliczenia jeszcze będą odsetki naliczone - to dla tych socjalistów rządowych nawet lepiej
bEDSPmPT
sony
2 miesiące temu
Zmienią faktury na 7 dni i problem zniknie :-)
hahahah, dobr...
2 miesiące temu
precz z kapitalistami w polsce pisowskiej, niech żyją socjaliści i ich głosy!!!