Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Polskie Domy Drewniane. Żaden jeszcze nie powstał, ale zarząd już zainkasował krocie

41
Podziel się:

Ponad pół miliona złotych zarobili w ciągu dwóch lat prezes i członek zarządu spółki Polskie Domy Drewniane, choć realnych efektów ich pracy w postaci postawionych domów nie widać.

Polskie Domy Drewniane. Żaden jeszcze nie powstał, ale zarząd już zainkasował krocie
Polskie Domy Drewniane. Żaden jeszcze nie powstał, ale zarząd już zainkasował krocie (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay, Paul Brennan)

Coraz więcej pytań rodzi w sprawie działalności spółki Polskie Domy Drewniane. Specjalnie powołana, by wesprzeć rządowy program Mieszkanie+, po trzech lat od powstania wciąż nie wybudowała ani jednego domu.

Dlaczego tak się stało? Spytali posłowie Franciszek Sterczewski, Krystyna Sibińska, Tomasz Aniśko, Maciej Lasek, Hanna Gill-Piątek, Monika Rosa, Aleksandra Gajewska w interpelacji do ministra Kurtyki.

Zobacz także: Mieszkanie+ nie idzie zbyt szybko. Co planuje rząd?

Odpowiedział im wiceminister Ireneusz Zyska, który zapewnił, że spółka prężnie działa. W wyjaśnieniu zaznaczył, że w przypadku dewelopera budowa banku ziemi i sam cykl produkcyjny w budownictwie zwykle trwa ok. 5 lat, "przy czym ok. 3 lata to okres na zakup nieruchomości i uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń oraz ok. 2 lata do momentu rozpoczęcia do ukończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie". Jak podkreślił, spółce PDD ten okres udało się spółce znacznie skrócić.

Nie zmienia to jednak faktu, że głośno zapowiadany boom budowlany drewnianego mieszkalnictwa nie zaowocował dotąd ani jednym ukończonym domem. Przypomnijmy, że ambitne plany na okres 2018-2022 zakładały, że powstanie 11 tys. mieszkań zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych i kolejne 950 domy jednorodzinne.

Posłowie nie omieszkali zapytać więc o zarobki zarządu Polskich Domów Drewnianych. Okazuje się, że zarząd otrzymał w latach 2019 i 2020 ponad pół miliona złotych w ramach pensji.

W zarządzie PDD zasiadają dwie osoby, gdzie prezesem jest Tomasz Szlązak, a członkiem zarządu Andrzej Schleser.

Ile dokładnie otrzymali? Sięgnijmy do odpowiedzi wiceministra Zyska. Jak wyjaśnia w piśmie "wynagrodzenia dwóch członków Zarządu, kierujących Spółką stanowią trzykrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw i wyniosły: łącznie za 2019 rok – 224.642,19 zł a za 2020 rok łącznie - 356.533,08 zł".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
Kowal
2 miesiące temu
Wszystko co państwowe jest g.warte z prostej przyczyny , nikomu na tym nie zależy .
Architekt
rok temu
Jako architekt z doświadczeniem i własną firmą chciałem wspomóc ta inicjatywę swoją aplikacją do tej firmy. Niestety oferta pracy na portalu była zapewne ściemą by spełnić wymogi jawności bo i tak wiadomo było że kto ma tam być to będzie... efekt końcowy jest taki jak z każdą inicjatywą rządową - banda kolesi, która w 99% nie zna się na tym czym ma zarządzać. Mając informację z drugiej reki o dwóch "prezesach" którzy przychodzą na pseudo spotkania i zamiast merytorycznie na nich zabierać głos, byli zupełnie nie poważni, a na pewno w braku wiedzy na temat przedsięwzięć i problemów przed którymi stoją było wiadome że nic z tego nie będzie. Szkoda, naprawdę szkoda. Nadal wierze że mamy dużo drewna i możemy wdrażać idee taniego domu dla rodzin ale nie z tymi ludźmi.
bez szyderstw
rok temu
Bo to narodowy program!
Aviko
rok temu
Tak sie robi biznes w Bolandzie. Zaczynam zalowac ze nie zapisalem sie do partii. Ten kraj czeka upadek.
Jeszcze nie P...
rok temu
Jak się płaci śmieszne pieniądze na poziomie Zarządu, to się ma śmieszny Zarząd. Pół miliona brzmi jak wielka kwota, ale dla dwóch osób przez 2 lata to ok 10 kPLN na głowę miesięcznie. Dobry Prezes zarabia 30kPLN, a nie 10. Poszukajcie sobie w raportach płacowych np firmy Hays. Często dostaje również opcje na udziały za dowiezienie planów i wtedy je dowozi. Inna sprawa, jeśli to wydmuszka dla 2 misiów, to wtedy nawet te 10 jest o 10 za duże.
...
Następna strona