Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomoc PFR dla dużych firm. Już można składać wnioski

5
Podziel się

Choć nadal nie ma zgody Komisji Europejskiej na uruchomienie programu dla dużych firm, we wtorek PFR zaczął przyjmować wnioski. Do wzięcia będzie 25 mld złotych.

Pomoc dla dużych firm. PFR zaczyna zbierać wnioski
Pomoc dla dużych firm. PFR zaczyna zbierać wnioski (Volkswagen Poznań)
bErMhlhN

"Czekamy jeszcze na zgodę KE na instrument kapitałowy. Nawet dziś rano odbywaliśmy ostatnie rozmowy w tym zakresie. Program jest uzgodniony i spodziewamy się tej zgody w najbliższych dniach. Biorąc pod uwagę, że treść i warunki są KE uzgodnione i zatwierdzone przez polski rząd, możemy startować z programem tarczy finansowej dla dużych przedsiębiorstw" - powiedział w trakcie wtorkowej wideokonferencji prezes PFR Paweł Borys.

Jak mówi szef PFR, zainteresowanie programem wyraziło już około 600 firm, zatrudniających ponad milion pracowników.

Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju zakłada ok. 100 mld zł subwencji (w tym 60 mld zł środków bezzwrotnych) wsparcia dla ponad 670 tys. przedsiębiorstw. Program składa się z 3 podstawowych komponentów: do mikrofirm trafi 25 mld zł, do małych i średnich firm 50 mld zł, a do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł.

bErMhlhP
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Dla dużych firm, których zatrudnienie wynosi co najmniej 250 pracowników (całkowite zatrudnienie w grupie kapitałowej), a obrót przekracza 50 mln euro lub suma bilansowa przekracza 43 mln euro w ujęciu skonsolidowanym, w ramach tarczy finansowej PFR przewidziane jest finansowanie płynnościowe, pożyczki preferencyjne lub instrumenty kapitałowe na indywidualnie ustalanych z PFR warunkach.

Na razie pieniądze płyną tylko do małych i średnich przedsiębiorstw. Zgodę na taką formę pomocy publicznej Komisja Europejska wydała pod koniec kwietnia.

bErMhlhV

Wydanie zgodny na pomoc dla dużych przedsiębiorstw się przedłuża.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErMhliq
KOMENTARZE
(5)
Robert
rok temu
Widać to, że faktycznie pomoc z PFR działa. U mnie w mieście nie widać tego, by jakaś firma się zamknęła. Moja koleżanka ma salon fryzjerski i dzięki tarczy udało jej się przetrwać, a teraz ma klientki zapisane na 3 miesiące do przodu.
gil
rok temu
jaka była pomoc dla firm w 2008 za rządów P O. jako przedsiębiorca nie pamiętam
Januszek
rok temu
Zagłosuję na właściwego na Dude
bErMhlir
Spójrz
rok temu
obywatelu... własnie jego przeciwnik jego partia jest zwolennikiem wyprzedania za bezcen wszystkiego co polskie i oddaniu władzy jakiejs komisji europejsckiej, która NIE JEST NAWET WYBIERANA DEMOKRATYCZNIE. Rządzą nami podstawieni ludzie i nawet Państwo nie może wesprzec swoich obywateli bez zgody Brukseli. NIepodległość to fikcja!
Obywatel
rok temu
Kochani proszę idźcie na wybory, Długopis nie może ponownie wygrać. Zasługujemy na kompetentnego Prezydenta