Notowania

orlen
22.10.2019 17:11

Ponad 20 milionów rozdanych zdrapek. Kolejni zwycięzcy loterii promowanej przez Kubicę

Dziesięciu szczęśliwców odebrało samochody, jedną z głównych nagród w wielkiej loterii Orlenu. Dwadzieścia kolejnych aut wciąż czeka na nowych właścicieli. Od kwietnia pracownicy stacji benzynowych wydali już 20,5 mln zdrapek, łączna wartość nagród to 56 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
– Dzięki loterii nie tylko promujemy nasze produkty, ale też wzmacniamy rozpoznawalność marki. – mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Rekord – 160 tys. wydanych zdrapek – padł w jeden z sierpniowych dni. Loteria trwa do 31 grudnia, a do wygrania poza samochodami jest m.in. wyjazd na ostatni wyścig sezonu Formuły 1 do Abu Zabi.

– Dzięki loterii nie tylko promujemy nasze produkty, ale też wzmacniamy rozpoznawalność marki. Duża w tym zasługa Roberta Kubicy, który jest twarzą naszej kampanii promocyjnej i jednym z najpopularniejszych polskich sportowców, doskonale znanym również za granicą. Skutecznie wykorzystujemy ten potencjał, co odzwierciedlają m.in. nasze wyniki finansowe w detalu – mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Pierwsza loteria i od razu wygrana

Monika szczęśliwą zdrapkę wylosowała po tym jak kupiła kawę i ciastko. Los dała potrzymać dziecku, któremu ten… bardzo posmakował. Na szczęście udało się go uratować.

– To nie jest nasza pierwsza loteria i wygrana. Mąż ma takie szczęście i to on wylosował szczęśliwy los. Nie jest to też na pewno nasza ostatnia gra. Szczęściu trzeba pomagać – śmieje się kobieta.
Annę do udziału w loterii, o której ta nawet nie wiedziała, namówił pracownik stacji.

– To nasz pierwszy udział w jakiejkolwiek loterii i od razu takie emocje… Do tego spotkanie z Robertem Kubicą. Na pewno będziemy ten dzień długo wspominać. Gdy tylko czas pozwala mąż gorąco kibicuje naszemu kierowcy – zapewnia posiadaczka nowego samochodu.

Takich historii jest więcej. Agnieszka szczęśliwą zdrapkę wylosowała spośród dwóch ostatnich w pudełku. Ewa zrobiła sobie przerwę w pracy i wyskoczyła na najbliższą stację, by coś przekąsić. Jacek ze zdrapką jeździł kilka dni zanim wreszcie ją sprawdził. A zmęczony pracą Janusz wylosował los kupując energetyki. Gdy zobaczył wygraną już ich nie potrzebował.

(Materiały prasowe)

Miliony w puli

Loteria Orlen to 11,5 mln nagród o łącznej wartości przekraczającej 56 mln zł. Dotychczas klienci stacji benzynowych wylosowali 68 z puli 88 samochodów.

Loteria łączy się ze specjalną kampanią, której twarzą jest Robert Kubica. Współpraca PKN Orlen, którą firma chce kontynuować także w przyszłym roku, pozostając również w Formule 1, przynosi firmie wymierne korzyści biznesowe i wizerunkowe. Co szósty klient stacji Orlen i co 10 konkurencji deklaruje, że dzięki wsparciu zawodnika przez PKN Orlen chętniej korzysta z oferty firmy.

Sieć detaliczna koncernu, w której sprzedaż wspierana jest loterią z Robertem Kubicą, odnotowała w pierwszym półroczu 3-procentowy wzrost sprzedaży paliw, a zysk ze sprzedaży innych produktów był wyższy o 400 mln zł. Orlen sprzedaje 1,5 hot-doga na sekundę.

Zaangażowanie w Formułę 1 wzmocniło znajomość marki także na zagranicznych rynkach.

– Jeszcze w tym roku na stacjach w Niemczech, Czechach i Słowacji pojawi się logo Grupy Orlen. Kolejnym krokiem będzie pełen rebranding sieci – zdradza Patrycja Klarecka, członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen.

Orlen będzie także wspierał piłkarską Ekstraklasę.

– W przeciągu roku podwoiliśmy inwestycje w polski sport. Bo to właśni poprzez sport najlepiej budujemy wartość naszej marki i jeszcze szerzej docieramy do klienta – przekonuje prezes Obajtek.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2019

PracownikA czy pracownicy dostaną też premię ciekawe czy pan Prezes Obajtek o tym pomyślał.

23-10-2019

Gaga12Pracownik nic nie dostaje.... Zatrudniają człowieka na stanowisku obsługi klienta a jesteś.... Kucharką, magazynierem, sprzątaczką, babcia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)