Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ponad 80 proc. marek mogłoby zniknąć. "Nikt by się nie zmartwił"

10
Podziel się

Polacy są wyjątkowo wybredni. Nawet by się nie zmartwili, gdyby zniknęły najbardziej znane produkty. Ale są też takie firmy, których byłoby im żal. Wśród nich jest znana wyszukiwarka, mleko, sieć dyskontów z Portugalii oraz znany producent aut z Niemiec.

Polski konsument ceni polskie marki - na przykład Allegro czy Łaciate
Polski konsument ceni polskie marki - na przykład Allegro czy Łaciate (PAP)
bEqqXyrp

- 82 proc. marek na polskim rynku mogłoby zniknąć i nikt nie zwróciłby na to uwagi - to najbardziej zaskakujący wniosek z badania Meaningful Brands 2019 autorstwa Havas Group.

Okazuje się, że Polacy są bardziej wybredni niż mieszkańcy innych krajów. Na świecie średnio 77 proc. marek konsumenci uznają za "niewystarczająco wartościowe" - czyli takie, które po prostu mogłyby zniknąć. Autorzy badania zwracają uwagę, że w poprzedniej edycji badania Polacy uznali, że 72 proc. mogłoby zniknąć "bez większych strat dla otoczenia".

Te marki, za którymi konsumenci by tęsknili, to zdaniem Havas, "marki meaningful" (czyli "marki znaczące"). Według autorów badania, firmom bardzo opłaca się mieć w portfolio właśnie takie brandy.

bEqqXyrr

- Osiągają one wyższe wyniki na giełdzie (nawet o 134 proc.), a także mają większy udział w portfelu danej kategorii (o 9 proc.) - czytamy w raporcie.

Zobacz także: Prezes Cobi: Od pluszowej sarenki do fabryki klocków. Zobacz wideo:

- W Polsce 54 proc. konsumentów (a globalnie 55 proc.) uważa, że to marki i firmy, a nie rządy czy politycy, mają do odegrania ważniejszą rolę w zmienianiu naszego świata na lepsze. Dziś nasze wybory konsumpcyjne coraz częściej stają się także kwestią manifestacji światopoglądu - to kolejna konkluzja z opracowania.

bEqqXyrx

Które marki więc w Polsce zostały uznane za "meaningful"? Według najnowszej edycji raportu, były to przede wszystkim: Google, Nivea, Allegro, YouTube, Rossmann, Tymbark, Biedronka, Audi, Samsung oraz Łaciate. W globalnym badaniu Havas najlepiej wypadły z kolei: Google, PayPal, Mercedes-Benz, WhatsApp, YouTube, Johnson & Johnson, Gillette, BMW, Microsoft i Danone.

Zdaniem ekspertów, korporacje powinny dziś stawiać na akcje społeczne, ale i na ekologię. - Dziś marki, które działają na polu społecznym i ekologicznym, cieszą się dużo większym zaufaniem, niż ogół marek - komentuje Anna Kuropatwa z Havas Media Group.

bEqqXyry

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqqXyrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
L.P.
2 lata temu
PornHub?Nigdy!!!
Leon Z
2 lata temu
A gdzie PornHub?
bep
2 lata temu
pewnie jeśli większości wystarcza swinia i kapucha
bEqqXyrT
opo
2 lata temu
Mam dziwne wrażenie, że ankietowani nie zrozumieli pytania.
lew1310
2 lata temu
Sieci handlowe sprzedajace produkty roznych marek nie powinny byc brane pod uwage przy takim badaniu.