Trwa ładowanie...
bCXvUUtN

Notowania

Badanie – Wszystkie wiadomości

90
07.09.2020 18:13

BADANIE
 / 
Niemcy testują bezwarunkowy dochód podstawowy. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania

Niemal 2 mln obywateli Niemiec zgłosiło się już do udziału w eksperymencie z bezwarunkowym dochodem podstawowym. Część z nich ma otrzymać 1,2 tys. euro za nic. Zainteresowanie badaniem jest na tyle duże, że naukowcy już teraz głowią się nad zwiększeniem liczby uczestników.

159
21.08.2020 15:36

SONDAŻ
 / 
"Wesele przełożyłbym na później" - deklarują ankietowani. Statystyki dowodzą jednak czegoś innego

Wesela odpowiadają za co najmniej tysiąc przypadków zakażeń, a to i tak zaniżony szacunek. Część lekarzy apeluje do rządu, by przywrócił ograniczenia dotyczące liczby ich uczestników. Byłoby to jednak spełnienie najczarniejszego koszmaru branży weselnej, która nadal nie wyszła na prostą po kilkutygodniowym przestoju. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą o weselach w czasach epidemii.

43
13.08.2020 11:00

BADANIE
 / 
Kryzys? Większość Polaków twierdzi, że jest dobrze

Pandemia koronawirusa wywołała globalny kryzys, ale Polacy w badaniu Polskiego Instytutu Ekonomicznego twierdzą, że ich domowy budżet nadal jest na dobrym poziomie. - Rzeczywiście 71 proc. badanych ocenia sytuację jako dobrą, 11 proc. uważa, że wystarcza im na dostateczne życie, a 60 proc. twierdzi, że daje radę przy obecnych dochodach zaspokoić swoje potrzeby - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Paula Kukołowicz z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Jest też pewne zróżnicowanie, w zależności od poziomu wykształcenia, wieku czy wielkości miejscowości zamieszkania. Osobom z niższym wykształceniem żyje się gorzej. Samo to, że oszczędności wzrosły, nie oznacza, że każdemu się poprawiło - dodała.

6
11.08.2020 16:47

RAPORT
 / 
Gospodarka nad Wisłą szybciej wraca do stanu sprzed epidemii niż niemiecka i włoska

Gdyby wziąć pod uwagę szybkość powrotu gospodarki i sytuacji miasta do stanu sprzed epidemii, Warszawa dostała szkolną "trójkę". W niektórych kategoriach pokonała takie miasta jak Frankfurt, Mediolan, Sztokholm czy Dublin.

19
30.07.2020 9:39

ORANGE
 / 
Cenna lekcja empatii. Pandemia COVID-19 nauczyła nas wzajemnej pomocy

Koronawirus otworzył nam serca na innych ludzi – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego dla firmy Orange. Kryzys sprawił, że chętnie pomagamy nie tylko bliskim, ale także zupełnie obcym ludziom. Czy moda na empatię będzie trwać także po ustaniu pandemii?

bCXvUUtP
3
15.07.2020 15:08

APTEKI
 / 
Apteka dla Aptekarza po trzech latach. Prawie 1,2 tys. placówek mniej w Polsce

Od momentu wprowadzenia regulacji znanej jako "Apteka dla aptekarza" liczba aptek w Polsce spadła o 1181 placówek. Placówek tego typu w Polsce jest już tyle, co w 2012 roku - alarmuje Konfederacja Lewiatan, która powołuje się na dane firmy analitycznej PEX PharmaSequence.

1
02.07.2020 14:41

BADANIE
 / 
Nastolatki o finansach dowiadują się głównie od rodziców. Rzecznik Finansowy przedstawia dane

Polskie nastolatki wiedzę o finansach czerpią najczęściej od rodziców - informuje Rzecznik Finansowy. Dodaje, że ich wiedza prezentuje się całkiem nieźle na tle państw OECD.

12
01.04.2020 22:03

PRACA
 / 
Koronawirus a praca zdalna. Czy Polacy polubili home office?

Pandemia koronawirusa zmieniła rzeczywistość, w której dotąd się obracaliśmy. Wielu Polaków od kilku tygodni pracuje z domu, ponad połowa wskazuje, że lubi ten tryb. Jednak są i tacy, którzy nie dadzą się przekonać do tej formy wykonywania zawodowych obowiązków.

17
10.03.2020 13:53

RYNEK PRACY
 / 
O zatrudnienie w Polsce będzie najtrudniej od siedmiu lat. Tak wskazuje badanie

Prognoza zatrudnienia na drugi kwartał 2020 roku dla Polski jest na plusie o 2 proc. To najgorszy wynik od siedmiu lat - wynika z badania ManpowerGroup. W nadchodzących trzech miesiącach będzie dużo trudniej znaleźć pracę niż dotychczas.

bCXvUUtV
33
02.03.2020 12:20

BADANIE
 / 
Koronawirus. Czekała 80 godzin na wyniki. Ekspert: "Czy diagnoza leczy?"

Pacjentka z Krotoszyna czekała 80 godzin na wyniki badania ws. koronawirusa. - Wszystkie stacje epidemiologiczne w Polsce niczym nie różnią się od najlepszych stacji na świecie. W tym przypadku materiał nawet nie powinien jechać do Warszawy. Jednak badanie musi trwać, wynik może być po godzinie, ale czasem może być później - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. - Jesteśmy pewni, że ta pacjentka nie powinna trafić do tego miejsca, ale czy diagnoza leczy? Nie wpływa to na postępowanie kliniczne. Tylko w cięższych przypadkach badanie może być wskazówką dla lekarzy. Najważniejsze było odizolowanie - dodał

226
02.03.2020 11:50

BADANIE
 / 
Koronawirus a sprawa pacjentki z Krotoszyna. "Nie było przesłanek epidemiologicznych"

Pacjenta z Krotoszyna podejrzewała u siebie koronawirusa, opublikowała nagranie z izolatki. - W tym przypadku nie było przesłanek epidemiologicznych, nie było konieczne traktowania tego, jako przypadek podejrzany. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek. Być może personel wpadł w panikę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. - Musimy być konsekwentni i zdyscyplinowani. Zalecenie mówi o dwóch tygodniach i chodzi o to, aby to precyzyjnie wykonywać. Po pierwsze pacjent nie powinien 4 godziny czekać na kozetce bez opieki. Bez względu na wszystko choremu trzeba pomagać - dodał.

295
26.02.2020 18:44

BADANIE
 / 
Polacy wciąż używają cieczowych termometrów. Głównie z oszczędności

Polacy są mocno podzieleni w kwestii używania termometrów. Tradycyjny miernik jest wybierany głównie ze względu na niższą cenę, z kolei urządzenia elektroniczne są preferowane przede wszystkim z powodu szybkości uzyskiwanych pomiarów.

73
23.02.2020 8:22

TRANSPORT
 / 
Tankowanie w Polsce. Ponad połowa kierowców robi to raz w miesiącu. I raczej przy okazji

Ponad połowa Polaków tankuje tylko raz w miesiącu, najczęściej wracając ze szkoły lub z pracy bądź jadąc na większe zakupy. Zaledwie garstka nie łączy wyjazdu po paliwo z załatwianiem innych spraw. Zdecydowana większość ankietowanych jest gotowa pokonać dodatkowo tylko 500 metrów, aby przy okazji uzupełnić bak. Natomiast niecała połowa z nich może przejechać tyle samo z domu do stacji, żeby specjalnie napełnić zbiornik.

bCXvUUtW
62
21.02.2020 7:29

BADANIE
 / 
Koszty zatrudnienia i wysokie podatki - to zabija przedsiębiorczość

W Polsce nie ma dobrych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Właściciele firm wskazują na rosnące koszty, wysokie podatki, uciążliwe kontrole czy niestabilne przepisy.

19
05.02.2020 7:00

PRACA
 / 
Sprawy prywatne załatwiamy w pracy. To nie tylko domena Polaków

Większość Polaków załatwia sprawy prywatne podczas pracy, ale i tak na tle innych krajów nie wypadamy najgorzej. Robi to jeszcze więcej Czechów czy Luksemburczyków. A najrzadziej takie praktyki stosują... Włosi.

9
16.12.2019 15:21

BADANIE
 / 
Najlepsze banki. Najlojalniejszych klientów mają Millennium i ING

Bank Millennium i ING Bank Śląski mają najbardziej lojalnych klientów detalicznych - wynika z najnowszego badania zachowań i preferencji klientów. Zadowolenie Polaków z usług bankowych rośnie.

399
05.12.2019 15:02

PRACOWNICY Z UKRAINY
 / 
Ukraińcy w Polsce. Połowa z nich jest gotowa opuścić nasz kraj

Z obecnie rezydujących Ukraińców w Polsce 42 proc. jest zdecydowanych opuścić nasz kraj, a kolejne 10 proc. poważnie to rozważa. Najnowszy raport firmy OTTO Work Force Polska wskazuje, że najchętniej obranym przez nich kierunkiem będą Niemcy.

3
04.07.2019 10:20

BARIERY DLA FIRM
 / 
Bolączka polskich eksporterów? Biurokracja. W innych krajach uwiera znacznie mniej

W żadnym innym kraju przedsiębiorcy nie wskazują biurokracji jako bariery dla zagranicznej ekspansji tak często jak w Polsce. Rozrośnięte przepisy hamują eksport – wynika z badania firmy Grant Thornton.