Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Porodówki do likwidacji. NFZ chce poświęcić 50 oddziałów

166
Podziel się:

Około 50 oddziałów położniczych może zniknąć. NFZ planuje premiować tylko te placówki, w których przeprowadzanych jest co najmniej 400 porodów rocznie.

Zniknąć mają te oddziały, które przyjmują zbyt mało porodów.
Zniknąć mają te oddziały, które przyjmują zbyt mało porodów. (Pixabay.com)
bEKSrKxx

24 oddziały położnicze zostały zamknięte w niecałe 2 lata. Sytuacja się pogarsza z miesiąca na miesiąc. NFZ gotowy jest poświęcić kolejnych 50 małych porodówek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zniknąć mają te, które przyjmują zbyt mało porodów. NFZ zamierza promować te placówki, w których przeprowadzanych jest co najmniej 400 porodów rocznie. Tam trafi więcej pieniędzy.

bEKSrKxz
Zobacz także: Zobacz również: Brak lekarzy w Polsce to efekt decyzji sprzed 10 lat. Balicki wskazuje na problem

Mniej rentowe oddziały będą musiały upaść. Zdaniem ekspertów, to nie jest dobra strategia - czytamy w dzienniku. Bowiem rodzącym zależy na standardzie, a nie na obłożeniu danej placówki.

bEKSrKxF

Ile jest takich małych porodówek w kraju? Na 400 szpitali z oddziałem porodowym w 71 przyjmowanych jest poniżej 400 porodów rocznie. Po likwidacji części z nich na mapie Polski powstałyby białe plamy, a pacjentki musiałyby rodzić czasem w szpitalach oddalonych nawet o 40 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKSrKya
KOMENTARZE
(166)
Lik
2 lata temu
A co do tego ma Średniowiecze? Jest dwudziesty pierwszy wiek
Hah
2 lata temu
Najlepiej rodzić wszędzie. w parku. w pracy sssamolocie
babcia Tekla
2 lata temu
Większość kobiet może będzie rodzić na polskich drogach, zamiast w szpitalach!
bEKSrKyb
Lelek
2 lata temu
W Opocznie/łódzkie, właśnie mieszkańcy walczą o "porodówkę" w szpitalu. Oddział ma 400 urodzeń w 2019, jest w pierwszej 15 rankingu "rodzić po ludzku", a mimo to idzie "pod nóż", bo brak lekarzy, nie ma kim dyżurów obsadzić. Władze Powiatu, oczywiście "z jedynej słusznej opcji" udają greka.... :( I taka to polityka pro-rodzinna nastała.
Ula
2 lata temu
To jest właśnie ta polityka prorodzinna "naszego" rządu ? Pamiętam czasy kiedy w dużych wsiach był lekarz i izby porodowe , a w każdej szkole lekarz , dentysta i higienistka .Nikt sobie gęby polityką prorodzinną nie wycierał .
...
Następna strona