Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Port Gdynia z kolejnym rekordowym rokiem? Wzrosty w przeładunku ropy naftowej

7
Podziel się:

W 2021 roku najprawdopodobniej padnie rekord przeładunkowy w Porcie Gdynia. Wiceprezes Portu poinformował, że w ciągu pierwszy 10 miesięcy tego roku wzrost w stosunku do roku 2020 wyniósł 10 proc. W ubiegłym roku Port Gdynia zanotował rekordowy wynik przeładunków — ponad 24,6 mln ton. Wzrosty przeładunków notowane są w segmencie ropy naftowej.

Port Gdynia z kolejnym rekordowym rokiem? Wzrosty w przeładunku ropy naftowej
To może być rekordowy rok w Porcie w Gdyni (EASTNEWS, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Rekordowy przeładunek w Porcie Gdynia. W tym roku może przekroczyć ubiegłoroczne 24,6 mln ton zanotowanych przed rokiem. Wiceprezes Portu Maciej Bąk powiedział, że w ciągu 10 dziesięciu miesięcy tego roku wzrost przeładunku o 10 proc. - Osobiście jestem optymistą i uważam, że nie ma przesłanek, aby sądzić, żebyśmy nie mieli nowego rekordu przeładunkowego. Sądzę, że będziemy mieli nowy rekord – powiedział Bąk.

Największe wzrosty są w segmencie ropy naftowej

Wiceprezes Portu Gdyni przyznał, że, największe wzrosty przeładunków notowane są w segmencie ropy naftowej.

- To segment, który stale rozwijamy przy współpracy z PERN-em. Mamy stanowisko do przeładunków ropy naftowej z bazą w Dębogórzu. Ponieważ PERN dokonuje nowych inwestycji w zbiorniki i dokonuje inwestycji w dostępność swojej bazy, to my w konsekwencji jesteśmy beneficjentem – powiedział Bąk.

Zobacz także: Cyfrowy złoty. Wolność czy inwigilacja?

Wzrosty są także w innych segmentach

Maciej Bąk poinformował także, że wzrosty notowane są ponadto w ładunkach drobnicowych i kontenerowych.

W 2020 Port w Gdyni zanotował rekordowy wynik przeładunków — ponad 24,6 mln ton, czyli był to wzrost o 2,9 proc. wobec roku 2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
mmmm
3 lata temu
Ropa z Wenezueli to biznes.Największy porzerazcz ropy kupuje ją tam mimo róznic ideologicznych.
Mb8
3 lata temu
do roboty polsko!!!!
nieprawda?
3 lata temu
Wszyscy z płacą 3800zł brutto to nędzarze-niewolnicy darmowi którzy powoli zaczynają przymierać z głodu po podwyżkach prądu, gazu i śmieci. Znaleźli się w dole DEFLACYJNYM z którego bez ostrzeżenia i przekupnego przywódcy agenta Bolka w każdej chwili mogą ruszyć na ulice różnych miast i każdej władzy zrobić solidne kuku bez względu na nazwę partyjną. No to trzeba podrzucić zwłaszcza przed świętami trochę na papu żeby nie było Gomułkowskiego grudnia jak w 1970 roku.
cer
3 lata temu
Przyjdzie do władzy PO za 2 lata to zamknie przecież tracą na tym porty niemieckie.
ABC
3 lata temu
Przeładunki we wszystkich polskich portach rosną nieprzerwanie od 2016 roku, tylko 2020 był gorszy. Dzisiaj przeładunki łączne Gdyni, Gdańska, Świnoujścia i Szczecina przekraczają 100 milionów ton towarów rocznie. Jeśli będzie tak dalej to w ciągu kilku lat osiągną 200 milionów ton. Już dziś potrzebne są inwestycje (budowa portu zewnętrznego w Gdyni, dokończenie rozbudowy Portu Północnego w Gdańsku, trwające pogłębienie torów wodnych między Świnoujściem a Szczecinem)