Notowania

Porty morskie mają powstawać szybciej. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych. Ma ona ułatwiać powstawanie nowych tego typu obiektów i skrócić czas trwania takich inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Budowa i rozbudowa portów morskich ma być łatwiejsza. Tak zakłada ustawa, podpisana w tym tygodniu przez prezydenta (Fot: Piotr Matusewicz)

Jak poinformowała w czwartek po południu Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda w tym tygodniu złożył podpisy pod trzeba ustawami. Najważniejszą z nich jest ta, obniżająca podatek do 17 proc.

Ale to nie jedyny dokument, który we wtorek parafował prezydent. Kolejną jest ustawa o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych.

Ustawa ma ułatwiać tego typu inwestycje, choćby poprzez łatwiejsze nabywanie przez państwo gruntów pod budowę lub rozbudowę. Chodzi tu choćby o porty w Gdańsku, Gdyni czy Świnoujściu.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Nowe przepisy zakładają, że nieruchomości znajdujące się w liniach rozgraniczających teren inwestycji w zakresie oznaczonym w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie budowy portu zewnętrznego, stają się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa.

Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu armatorów śródlądowych
Ważne zmiany coraz bliżej. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Dotychczasowemu właścicielowi należy się jednak odszkodowanie. To będzie ustalane w drodze ustaleń między właścicielem a wojewodą.

Wysokość odszkodowania ustala się na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego. Z upływem czasu podlega również waloryzacji.

Podpisana przez prezydenta ustawa wchodzi w życie w ciągu 14 dni od opublikowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2019

OKTo bardzo dobrze

19-09-2019

IIsortmoze najpierw zadbać o te co są?jakie drogi dojazdowe do nich!!! stocznie zaorane już dawno,armatorów polskich nie ma,wszystko idzie na dno

19-09-2019

II sortA gdzie są te co były. W czasach PRL gdy Polska była II potęga po Japonii w budowie wszystkiego co pływało po wodach a dziś nie mamy nic.

Rozwiń komentarze (13)