Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ważne zmiany coraz bliżej. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

7
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda podpisał w tym tygodniu kilka ustaw. Wśród nich jest m.in. ta o wsparciu armatorów śródlądowych. Jednocześnie zmienia ona nieco zasady funkcjonowania Funduszu Żeglugi Śródlądowej.

Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu armatorów śródlądowych
Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu armatorów śródlądowych (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bFfSCjiZ

Jak poinformowała w czwartek po południu Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda w tym tygodniu złożył podpisy pod trzeba ustawami. Najważniejszą z nich jest ta, obniżająca podatek do 17 proc.

Ale to nie jedyny dokument, który we wtorek parafował prezydent. Kolejną jest ustawa o wsparciu dla armatorów śródlądowych.

Określa ona zasady udzielania wsparcia finansowego armatorom śródlądowym oraz funkcjonowanie Funduszu Żeglugi Śródlądowej i Funduszu Rezerwowego.

bFfSCjjb
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Zgodnie z przedmiotową ustawą, Bank Gospodarstwa Krajowego, na wniosek armatora, będzie udzielał kredytu preferencyjnego na współfinansowanie zakupu, modernizacji lub remontu statku, w sposób i na zasadach określonych w Prawie bankowym.

bFfSCjjh

Ustawa określa także zasady umarzania kredytu preferencyjnego (całości lub części), po spełnieniu przesłanek określonych w ustawie.

W Banku Gospodarstwa Krajowego będzie prowadzony także Fundusz Rezerwowy, który ma się składać z trzech odrębnych rachunków dla: statków do przewozów ładunków suchych, zbiornikowców oraz pchaczy.

Ustawa wchodzi w życie po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia.

bFfSCjji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfSCjjC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Eer
2 lata temu
Tłumacząc to tępym wyborcom pisu napisze prostym językiem, jedną ręką trochę się daje ciemnocie a drugą dwa razy tyle w podatkach i innym haraczu zabiera.
Andrzej
2 lata temu
A emerytury stażowe? Dalej cisza
gość
2 lata temu
A czego on nie podpisze jak prezes każe. Pewne że nawet wyrok na siebie samego by podpisał.
bFfSCjjD
kat
2 lata temu
Piszcie poprawnie po polsku !!! REZYDENT , REZYDENT nie rzaden prezydent !!!
omek
2 lata temu
kaczo kazał dudzie coś podpisać. Fajnie, że będę płacił o 200 zł wyższy ZUS, ale zyskam 10% z PIT. Tracę tylko 160 zł miesięczne, o ile szef mnie nie zwolni