Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Potęga chińskiej gospodarki. "Pękła spekulacyjna bańka, przetrwali trzy krachy"

- Gospodarka Chin to, mimo kłopotów, nadal potężny „organizm” - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego. – Przypomnę, że na przełomie lat 2013-2014 w Chinach pękła bańka spekulacyjna i mieliśmy trzy krachy na giełdach. W ciągu pół roku Chiny straciły bilion dolarów, wielu Chińczyków utopiło oszczędności życia. I po takim załamaniu Chiny nadal stoją. Są w stanie rozedrgania i to widać. Dla autorytarnej władzy, jaka jest w Chinach, to stan nie do przyjęcia.
KOMENTARZE
(5)
etewtwtew
rok temu
Chiny jako kraj o 3ech systemach i jednym państwie skutecznie chronią się przed ekonomią opartą na chciejstwie egoiźmie i manipulacji ekonomicznej Oni po prostu mają wybór i wiedzą że są w Chinach u Siebie.
Kitajczyk
rok temu
Ekonomia to drogi, koleje, elektrownie, fabryki, łańcuchy dostaw, relacje handlowe, wykształcona kadra itp. Kraje pracujące nad tymi rzeczami z łatwością pokonają producentów papierków.
xxxx
rok temu
Widzę po niektórych komentarzach, że Olgino i tu dotarło.
Scorpion
rok temu
Nie do pojecia! Jak Chiny mogly popelnic taki blad ze wyeliminowaly Polske ze strefy ich zainteresowan! Wybrali Wlochy i Hiszpanie!! Zaplaca za to! Nalozymy sankcje i to powazne sankcje! To po co wydalismy tyle kasy na Centralny Port Lotniczy? A oni nas teraz olali????? Hanba! Zdrada! Polska taki silny kraj rozwijajacy sie w kosmicznym tempie, polaczony z braterska Ukraina po odbudowie bedzie potega!
abc
rok temu
Kiedy stosowali system kadencyjności i kolegialności wladzy , szli jak czołg. Przy konserwatywnym autorytaryzmie wady systemu przewyższają zalety.