Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powrót do przedszkoli. Rzecznik MŚP chce złagodzenia przepisów

9
Podziel się

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw chce zwiększenia liczby dzieci, jaka może przebywać w grupie przedszkolnej oraz zmniejszenie minimalnej powierzchni przestrzeni do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali.

Rzecznik MŚP chce poluzowania przepisów obowiązujących przedszkola.
Rzecznik MŚP chce poluzowania przepisów obowiązujących przedszkola. (Getty Images)
bErFZJNN

Jak informuje rzecznik MŚP, przedsiębiorcy mają problem z powrotem do normalnej działalności gospodarczej, bo przedszkola działające według przepisów zatwierdzonych przez sanepid już są przepełnione, choć zaledwie 30 proc. rodziców zdecydowało się na wysłanie do nich swoich dzieci.

Kolejne etapy odmrażania gospodarki sprawią, że więcej rodziców będzie chciało, by ich dzieci wróciły do przedszkoli. W ocenie rzecznika MŚP, sytuacja będzie powodowała konflikty, bo część dzieci nie zostanie przyjęta, mimo umów zawartych z rodzicami.

Stąd pismo z prośbą o zmianę wytycznych, które rzecznik skierował do sanepidu. Rzecznik MŚP Adam Abramowicz domaga się w nim zwiększenia limitu dzieci w grupie przedszkolnej i zmniejszenia minimalnej powierzchni, przypadającej na jedno dziecko.

bErFZJNP

Pismo z prośbą o poparcie postulatu Abramowicz wysłał też do wicepremier Jadwigi Emilewicz.

Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErFZJNV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErFZJOq
KOMENTARZE
(9)
laca
rok temu
RT przychodzi do ratusza na 10:00, a o 15:00 zbiera się z biurka i leci do domu. Te leniwe standardy przeniesie do złotej klatki w Pałacu Prezydenckim.
WERA
rok temu
Za PO jedyny sposób, żeby mieć pracę to trzeba było wyjechać za granicę. Ludzie w PL zarabiali po 5 zł za godzinę na umowach zleceniach. Teraz nie ma bezrobocia, a minimalna na zleceniu to 17 zł. Wybór jest prosty!
Yogi
rok temu
Żenujący pomysł
bErFZJOr
Mimi
rok temu
Poznań. Przedszkole na osiedlu. Otwarto wczoraj. Dzieci 16 z 125. Dziś w południe telefon do domu. Jedno dziecko z wysoką gorączką. Zabrane do domu. Pewnie nie Covid. Czy jutro otwarte?
Ada
rok temu
W mojej slai może być 10 osób. 9 dzieci i nauczyciel. Dla każdego 4m2. Dyrektorka twierdzi, że może być 14 dzieci i ja. Czyli jak kisozne ogóry. Powodzenia. W sezonie grypowym chodziła 3 dzieci. Czekam na koronę. Bo tego, że nadejdzie jestem pewna.