Trwa ładowanie...
bDHPJObp

Notowania

Przedszkola – Wszystkie wiadomości

1
01.02.2021 13:34

OBOSTRZENIA
 / 
Koronawirus. Przedłużony zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w KRUS

W związku z przedłużeniem większości obostrzeń do 14 lutego, przedłużeniu uległ również zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) rodzica lub opiekuna.

7
21.01.2021 17:45

PRZEDSZKOLA
 / 
Szczepienia. W Łodzi zaszczepione dzieci dostaną dodatkowe punkty przy zapisie do przedszkola

W tegorocznej rekrutacji do publicznych przedszkoli w Łodzi zastosowane zostanie zupełnie nowe kryterium: dzieci z kompletem obowiązkowych szczepień dostaną o 20 punktów więcej przy zapisach. Oficjalnie pomysł wyszedł ze strony lekarzy z Okręgowej Izby Lekarskiej.

54
04.09.2020 6:05

KORONAWIRUS
 / 
Rekomendacje GIS w sprawie przedszkoli rozbijają się o rzeczywistość. Dyrektorzy rozkładają ręce

Miały być przypisane wychowawczynie i niespotykające się ze sobą grupy. Tymczasem w części przedszkoli rano i popołudniami funkcjonują tzw. grupy zbiorcze. Wspólnie bawią się tam dzieci z całej placówki. To sprzeczne z zaleceniami GIS - grzmią rodzice. A dyrektorzy nie mają co z tym zrobić.

160
26.08.2020 13:19

PRZEDSZKOLA
 / 
Nowy zasiłek opiekuńczy i dogęszczenie dzieci w przedszkolach. Rząd zmienia zasady

Minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała nowy dodatek opiekuńczy dla rodziców, których dzieci nie mogą iść do przedszkola. A minister edukacji Dariusz Piątkowski dodał, że normy powierzchni w przedszkolach zostaną zliberalizowane.

282
21.08.2020 18:25

SZCZEPIENIA DZIECI
 / 
Szczepienia dzieci. Senatorowie chcą obowiązkowego kryterium w przedszkolach

Publiczne przedszkola przyjmą tylko zaszczepione dzieci? Taki pomysł ma grupa senatorów. Rząd nawet nie chce o tym słyszeć. A liczba rodziców, którzy nie szczepią swoich pociech, rośnie lawinowo.

bDHPJObr
94
25.06.2020 18:04

ZUS
 / 
Zasiłek opiekuńczy. Rząd przedłuża świadczenie dla rodziców opiekujących się dziećmi

Rodzice wciąż będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego. Rząd przedłuża świadczenie o kolejne dwa tygodnie.

911
10.06.2020 14:35

WYBORY 2020
 / 
Program Rafała Trzaskowskiego. Sprawdziliśmy potencjalny koszt obietnic

Inwestycje "za rogiem", dopłaty dla ekologicznych inwestycji oraz darmowe żłobki i przedszkola. To kierunki, które Rafał Trzaskowski chce realizować jako prezydent Polski. Eksperci podchodzą do nich z optymizmem, choć zwracają uwagę, że wprowadzenie ich w życie bez większości w Sejmie może być trudne. A my szacujemy, ile obietnice prezydenta Warszawy mogą kosztować.

5
05.06.2020 18:44

PRZEDSZKOLA
 / 
Koronawirus. GIS poluzował wytyczne dla przedszkoli

Główny Inspektor Sanitarny poluzował zasady dotyczące powierzchni, jaka musi przypadać na każdego przedszkolaka. Nie zmieniły się natomiast najważniejsze wytyczne: z sal usunięto zabawki, których nie da się dezynfekować, a dziecko, które zdradza jakiekolwiek objawy choroby, nie może zostać przyjęte.

6
01.06.2020 13:00

PRZEDSZKOLA
 / 
Brakuje miejsc w przedszkolach. Rodzice szykują pozwy

Część rodziców dzieci z prywatnych placówek nie może liczyć na opiekę, choć przez trzy miesiące płacili czesne. Rodzice żądają zwrotu pieniędzy i grożą pozwami.

bDHPJObx
9
25.05.2020 12:00

KORONAWIRUS
 / 
Powrót do przedszkoli. Rzecznik MŚP chce złagodzenia przepisów

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw chce zwiększenia liczby dzieci, jaka może przebywać w grupie przedszkolnej oraz zmniejszenie minimalnej powierzchni przestrzeni do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali.

69
06.05.2020 16:16

MASECZKI
 / 
W szkole w maseczkach czy jednak nie? Minister wypowiada się jasno

- Trudno mi sobie wyobrazić małe dziecko, które przez cały czas pobytu w szkole miałby nosić maseczkę na twarzy – odpowiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski na pytanie, czy po powrocie do szkół dzieci będą musiały tam nosić maseczki. Odniósł się również do maseczek podczas matur: "W przypadku egzaminów, co jest już uzgodnione, uczeń nie będzie miał obowiązku zakrywania ust i nosa, bo uczeń przed nim będzie odwrócony" - powiedział. Dzieci, które w czwartek wróciły do przedszkoli, nie muszą nosić maseczek w salach, więc jeśli wróciłyby do szkół dzieci klas I-III, zapewne byłoby podobnie. - Dziś w przedszkolu obowiązuje nakaz noszenia maseczki w miejscach, gdzie dorośli i dzieci przebywają wspólnie, takim miejsce jest dziedziniec doprowadzający do przedszkola, szatnia, ale już gdy trafiają na salę zajęć, to już tego obowiązku nie ma - przypomniał minister.

4
06.05.2020 13:35

OTWARCIE PRZEDSZKOLI
 / 
Otwarcie żłobków i przedszkoli. Warszawa podała koszty

Samo wyposażenie stołecznych żłobków i przedszkoli w środki dezynfekujące i materiały ochronne będzie kosztowało 15 mln zł - szacuje urząd miasta stołecznego Warszawy. Na razie o otwarciu nie ma mowy.

19
06.05.2020 11:33

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Prowadzący przedszkole raz jest przedsiębiorcą, raz nie. Absurdy w tarczy finansowej PFR

To kompletny absurd – denerwują się właściciele prywatnych przedszkoli. W świetle prawa ich działalność nie może być wpisana do CEIDG, jest jedynie rejestrowana przez władze samorządowe. I pomimo faktu, że prowadzą przecież działalność gospodarczą, nie mogą liczyć na choćby grosz z pomocy dla firm, oferowanej w ramach tarczy antykryzysowej przez Państwowy Fundusz Rozwoju.

bDHPJOby
152
30.04.2020 13:37

KORONAWIRUS
 / 
Przedszkola i żłobki otwarte od 6 maja. "To nie jest obowiązek"

Rząd chce 6 maja otworzyć przedszkola i żłobki. Pierwszeństwo będą mieli ci rodzice, którzy muszą wrócić do pracy. - Jeśli nie musicie wysyłać dzieci do przedszkoli, dajcie szansę tym, którzy muszą - mówił podczas konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

296
29.04.2020 14:43

KORONAWIRUS
 / 
Przedszkola otwarte od 6 maja. Rząd podaje wytyczne

Od 6 maja mają zacząć działać żłobki i przedszkola. Placówki muszą się jednak stosować do zaleceń sanitarnych, których listę opublikowało ministerstwo rodziny.

534
29.04.2020 11:52

ŻŁOBKI
 / 
Żłobki i przedszkola od 6 maja. To jedyne, co wiemy w tym temacie

- 6 maja otwieramy żłobki i przedszkola – ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że odbędzie się to w "nowym reżimie sanitarnym", ale nie wyjaśnił, jak w praktyce ma on wyglądać.

63
29.04.2020 7:00

OPIEKA NAD DZIEĆMI
 / 
Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy jednak do 24 maja. Jest autopoprawka

Rząd, ze względu na trwający stan epidemii, wydłużył zamknięcie szkół do 24 maja, ale zasiłek opiekuńczy dla rodziców został w pierwszej wersji przedłużony zaledwie do 3 maja. Do Sejmu wpłynęła jednak autopoprawka do kolejnej aktualizacji tarczy antykryzysowej, która zmienia tę datę właśnie na 24 maja.

14
01.11.2019 10:26

RYNEK PRACY
 / 
Przedszkole w pracy - kuszenie pracowników na całego. Na rynku nowa, silna karta przetargowa

Pracownicy przebierają w ofertach, pracodawcy rwą włosy z głowy. Na takim rynku pracy mocnym argumentem staje się dostęp do biurowego przedszkola. Firma KIDS&Co z 9 mln zł przychodów za zeszły rok pokazuje, że na wzajemnym licytowaniu się firm o specjalistów można świetnie zarobić.