Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zasiłek opiekuńczy. Rząd przedłuża świadczenie dla rodziców opiekujących się dziećmi

Rodzice wciąż będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego. Rząd przedłuża świadczenie o kolejne dwa tygodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Rząd przedłuża świadczenie dla rodziców opiekujących się dziećmi

Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany o dwa tygodnie dłużej. Jak poinformowało ministerstwo rodziny, świadczenie będzie wydłużone do 12 lipca.

Dodatkowy zasiłek obejmuje wszystkich rodziców dzieci do lat 8 za sprawą ustawy o tarczy antykryzysowej 4.0. Jest wypłacany od marca tego roku, kiedy zamknięto szkoły, przedszkola i żłobki.

Przysługuje na okres pandemii koronawirusa, w przypadku, gdy żłobek, klub dziecięcy, przedszkole czy inna placówka nie może zapewnić opieki z powodu ograniczeń w funkcjonowaniu tych placówek w związku z COVID-19 lub jeżeli rodzice mimo otwarcia placówki nie będą mogli posłać do niej dziecka. Obejmuje także osoby objęte ubezpieczeniem społecznym rolników.

Możliwość przedłużenia okresu pobierania zasiłku opiekuńczego zakłada ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Zgodnie z przepisami ustawy, dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego oraz inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19 nad dziećmi do lat 8.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2020

NiutaTeż jestem mamą 4 latka ,Ale nie zgadzam się z decyzją rządu z opieki nie korzystałam i nie mam zamiaru mimo iż razem z mężem pracujemy i jakoś sobie … Czytaj całość

25-06-2020

To jest oburzająceTotalny skandal. Rząd nie interesuje się grupą ryzyka tj. osobami kilka lat przed emeryturą bez pracy, a marnuje pieniądze ZUS na pińcet++plusy, które … Czytaj całość

25-06-2020

KolorA kiedy premie dla nas, smieciazy ,konserwantów, cięci oto? My musimy robić cały czas . Dla nas nie ma pracy zdalnej. My możemy się zarazić przecież … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (94)