Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
edukacja
01.06.2020 13:10

Brakuje miejsc w przedszkolach. Rodzice szykują pozwy

Część rodziców dzieci z prywatnych placówek nie może liczyć na opiekę, choć przez trzy miesiące płacili czesne. Rodzice żądają zwrotu pieniędzy i grożą pozwami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
W przedszkolach brakuje miejsc. Rodzice wściekli.

Przedszkola zaczęły działać 6 maja. Na 1,3 mln dzieci, które są do nich zapisane, w pierwszym tygodniu otwarcia wróciło kilkanaście tys. Pod koniec maja ta liczba urosła do 145 tys.

W przedszkolach obowiązują jednak restrykcje, dotyczące np. limitu dzieci, które mogą przebywać w grupie. Przez to nie dla wszystkich znajdzie się miejsce.

W trudnej sytuacji są zwłaszcza rodzice przedszkoli prywatnych, którzy przez trzy miesiące płacili czesne, chociaż ich dziecko siedziało w domu z powodu pandemii koronawirusa.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

- Skoro przedszkola nie obniżyły czesnego, zapowiedziałam, że od poniedziałku moje dziecko będzie uczęszczało na zajęcia. Nie interesują mnie żadne kryteria ani ograniczenia w przyjęciu, bo w umowie z placówką mam gwarancje świadczenia usług - oburza się matka przedszkolaka z Warszawy, cytowana przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Wraz z odmrażaniem gospodarki coraz więcej rodziców będzie chciało, by dziecko wróciło do przedszkola. Ale narzucone na początku maja restrykcje nadal obowiązują.

- Jak odmówić rodzicom, których pracodawca pod groźbą zwolnień wzywa do pracy? Limity w sklepach i kościołach zostały zniesione, mieliśmy nadzieję, że u nas będzie podobnie - mówi "DGP" Katarzyna Wierzbińska, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Językowego Secret w Jastrzębiu Zdroju.

Część rodziców zapowiada, że jeśli ich dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola, będą się domagać zwrotu czesnego. Są i tacy, którzy grożą pozwami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2020

SzczeciniakPłacę i dziecko siedzi w domu gdyż żłobek jest czynny w godzinach mojej pracy. Nie można zaprowadzić a odebrać niemożliwe. Co dzień musiał bym … Czytaj całość

01-06-2020

Kajka43Oczywiście zwrot kasy. Nie chodzi do przedszkola nie płaci się

01-06-2020

MareksPrzecież w Warszawie są darmowe przedszkola dla wszystkich dzieci zgodnie z wyborcza obietnicą Trzaskowskiego, więc o co ten szum ?

Rozwiń komentarze (6)