Trwa ładowanie...
bEqVssCt

Notowania

Przejdź na

Problem z miejscem w żłobkach. Wiceminister mówi o 200 tys. miejsc. "To nie jest mało"

- Przez ostatnie 5 lat bardzo rozwinęliśmy ten system. Mamy 200 tys. miejsc w żłobkach. To nie jest mało, ale stale rozbudowujemy ten system. Teraz rozbudowujemy program Maluch Plus – podkreśla w programie "Newsroom" Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej. W tej puli są jednak także żłobki prywatne, a ich koszt waha się między 1000 a 1500 zł. – 500+ pomaga. 500 złotych w tej opłacie to znaczący udział - przekonywała pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej. Jak dodała są przygotowywane rozwiązania, które mają obniżyć ten koszt także w prywatnych żłobkach.

0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bEqVssCF
KOMENTARZE
(6)
Hodowca
miesiąc temu
O, wielkie zaskoczenie, Prekariat nie chce się rozmnażać, ciekawe dlaczego..... Pewnie dżemiku do ryżu nie dodali :>>>
Gość
miesiąc temu
Lepiej by zapewnili każdemu dziecku opieke w żłobku (na czas wakacji również!) I przedszkolu, może wtedy byłoby więcej chetnych do powiększania rodziny. Ja mam jedno dziecko i nie jestem w stanie wrócić na rynek pracy, bo nie ma kto się nim zająć. Dlatego więcej dzieci nie planuje. Pracodawcy też tacy skorzy by rodziców zatrudniać..
Dan
miesiąc temu
Dla rządu sprawa żłobków i przedszkoli jest załatwiona oni dali 500+ z którego już się zrobiło 400+ a żłobków i przedszkoli dalej brak.
bEqVssCX
igr
miesiąc temu
i ja mam w tym chorym kraju zniszczonym przez rodzić? Ta, pędze
Ojoj
miesiąc temu
A ja mieszkam w małej wsi, gdzie w okolicach 4 okolicznych gmin nie ma żadnego żłobka który przyjmie dziecko mające rok i 3 miesiące. Więc jak skończy mi się macierzyński i wykorzystam urlop, muszę zrezygnować z pracy lub pójść na bezpłatny wychowawczy.