Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W szkole w maseczkach czy jednak nie? Minister wypowiada się jasno

- Trudno mi sobie wyobrazić małe dziecko, które przez cały czas pobytu w szkole miałby nosić maseczkę na twarzy – odpowiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski na pytanie, czy po powrocie do szkół dzieci będą musiały tam nosić maseczki. Odniósł się również do maseczek podczas matur: "W przypadku egzaminów, co jest już uzgodnione, uczeń nie będzie miał obowiązku zakrywania ust i nosa, bo uczeń przed nim będzie odwrócony" - powiedział. Dzieci, które w czwartek wróciły do przedszkoli, nie muszą nosić maseczek w salach, więc jeśli wróciłyby do szkół dzieci klas I-III, zapewne byłoby podobnie. - Dziś w przedszkolu obowiązuje nakaz noszenia maseczki w miejscach, gdzie dorośli i dzieci przebywają wspólnie, takim miejsce jest dziedziniec doprowadzający do przedszkola, szatnia, ale już gdy trafiają na salę zajęć, to już tego obowiązku nie ma - przypomniał minister.

0
0
69
Podziel się
Komentarze (69)
zobacz więcej komentarzy (69)
KOMENTARZE
(69)
kordian
2 lata temu
Zalewska zarżnęła edukację szkolną , a jej następca chce zarżnąć nasze dzieci !
Pracownik
2 lata temu
A ja się pytam gdzie są związki zawodowe zrzeszające nauczycieli? Dlaczego żaden z nich nie wystąpi oficjalnie z protestem przeciwko zmuszaniy nauczycieli do pracy i pod presją samorządy każą podpisywać pracownikom gotowość do pracy? A mie ppdposzesz to fora ze dwora... Związki, które mają bronić, zajęly sie polityką i w duszy mają dobro pracowników...
Danutka99
2 lata temu
Myślę, że pan minister (poprawna pisownia:)) najadł się lub napił czegoś, co spowodowało taką wypowiedź. Proszę zaprzestać tej diety...powoduje nieodwracalne spustoszenie w mózgu.
jak
2 lata temu
dopiszę szczerze, mam nadzieję i modlę się o to , że zanim zmuszą mnie do pracy w przedszkolu to gdzieś już, prędzej .................. amen
uczycieli i u...
2 lata temu
Czy rządzący mogliby interpretować liczby niezależnie od tego co chcą wymusić na społeczeństwie. Najpierw zakaz wychodzenia nawet do lasu teraz sytuacja diametralnie się nie zmieniła a chcą posadzić dziesiątki uczniów na maturze. Rozumiem brak egzaminu rodzi problemy . Ale trzeba powiedzieć społeczeństwu że nie jest to operacja bezpieczna dla nauczycieli i uczniów.
...
Następna strona