Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Powrót do szkół. Kiedy koniec nauczania zdalnego?

36
Podziel się:

Powrót uczniów do szkół ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dni. - Za kilka dni z premierem Mateuszem Morawieckim ogłosimy decyzje, na jakich zasadach dzieci wrócą do szkół - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej.

Powrót do szkół. Minister Piontkowski nie zdradził na razie konkretnej daty
Powrót do szkół. Minister Piontkowski nie zdradził na razie konkretnej daty

Minister edukacji nie chciał podawać jeszcze zasad, na jakich miałby nastąpić powrót dzieci do szkół. Powiedział tylko: - W klasach młodszych będą obowiązywały podobne reguły, jak te w przedszkolach.

Co by to oznaczało?

- Dziś w przedszkolu obowiązuje nakaz noszenia maseczki w miejscach, gdzie dorośli i dzieci przebywają wspólnie, takim miejscem jest dziedziniec doprowadzający do przedszkola, szatnia, ale już gdy trafiają na salę zajęć, to już tego obowiązku nie ma - przypominał w ubiegłym tygodniu minister w programie Wirtualnej Polski. Można się spodziewać, że podobnie byłoby ze szkołami.

Zobacz także: Obejrzyj także: Powrót do szkół. W szkole w maseczkach czy jednak nie? Minister wypowiada się jasno

Sam powrót uczniów do szkół, co wielokrotnie podkreślał rząd, zależy od rozwoju pandemii. W ubiegłym tygodniu minister w programie Wirtualnej Polski mówił jednak, że większość środowisk oświatowych uważa, że dobrze, by młodzież wróciła przed końcem roku do placówek szkolnych choć na kilka tygodni. - Jest to potrzebne nie tylko ze względu na realizację podstawy programowej, ale jeszcze bardziej ze względów społecznych i psychologicznych - mówił.

Podczas poniedziałkowej konferencji padła jeszcze jedna ważna informacja dla uczniów. Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że jego resort nie chce przekładać zakończenia roku szkolnego. - Wakacje będą wakacjami - zapewnił.

Termin ograniczenia działalności szkół to na ten moment 24 maja. Do tego czasu lekcje odbywają się zdalnie. Jednak część uczniów może mieć z tym problem, jeśli w domu nie ma komputera.

Na wsparcie nauczania online w ramach programu "Zdalna szkoła" przekazano 187 mln zł. W poniedziałek zaś poinformowano o rozpoczęciu programu "Zdalna szkoła plus" z budżetem 180 mln zł. Jak mówił minister Piontkowski, powinno to w dużej mierze zniwelować potrzeby zgłaszane przez samorządy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
zzzz
3 lata temu
ukażą karą 10 tys zł i zwróci im się to co wypłacili z 500 plus.
Agata
3 lata temu
Szkół i uczelni nie otworzą, ale bon na wyjazdy turystyczne dadzą.
XYZ
3 lata temu
Dzieci są najmniej narażone. Zakażenie to nie śmierć, szczególnie bezobjawowe. Szkoła dzieciom jest potrzebna, a zdalna nauka to hodowla matołków i super biznes dla branży IT.
moncia12
3 lata temu
@sarimz powalio cie jak odrazu jest srodek pandemi i zakazen b edzie 2x wiecej
Uczniowie są ...
4 lata temu
Zawalą uczniów sprawdzianami gdy wrócą do szkół. Po za tym w czerwcu jest LABA. | PS. uczniowie są obciążeni ZA MOCNO. | \/
...
Następna strona