Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Powrót obostrzeń możliwy? Rząd ma rozważać czarny scenariusz

27
Podziel się

Cześć obostrzeń, która została tymczasowo zniesiona 12 lutego, już wkrótce może zacząć obowiązywać od nowa - dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Ewentualna decyzja rządu ma mieć związek z "nieodpowiedzialnym zachowaniem" części Polaków.

Powrót obostrzeń możliwy? Rząd ma rozważać czarny scenariusz
Premier Mateusz Morawiecki (KPRM, Krystian Maj, KPRM)
bEiVPNkR

Spełnia się czarny sen Polaków. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego przychyla się do pomysłu powrotu do części obostrzeń. Wszystko z powodu rozwijającej się sytuacji pandemicznej w Europie i "luźnego podejścia" Polaków do kwestii dystansu społecznego.

Czarę goryczy miały przelać obrazki z Krupówek, gdzie podczas weekendu tysiące turystów korzystało z uroków zimy, nie przejmując się restrykcjami. W ostatni weekend do Zakopanego przyjechało nawet 20 tys. turystów

- Adam jest bardzo na tak – poinformował w rozmowie z WP jeden z polityków bliski Kancelarii Premiera. To odpowiedź na pytanie, czy rząd oraz minister zdrowia Adam Niedzielski biorą pod uwagę wariant powrotu do częściowego lockdownu państwa oraz wycofanie części otwartych warunkowo dziedzin gospodarki oraz życia kulturalnego.

bEiVPNkT

- Jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń, zamiast luzować, będziemy musieli wprowadzać nowe obostrzenia - stwierdził z kolei Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej. O tym, że również Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem "ostrego" podejścia do restrykcji na początku lutego pisał Michał Wróblewski.

Zobacz także: Najazd na Zakopane. "Rebelia i warcholstwo! Karać!"

Szef resortu zdrowia informował we wtorek za pośrednictwem Twittera, że sytuacja pandemiczna budzi zaniepokojenie w całej Polsce. W jego ocenie "odwrócenie tendencji" spadkowej w liczbie zakażeń staje się faktem, co potwierdzają kolejne dane.

bEiVPNkZ

Przypomnijmy, że już 12 lutego na okres dwóch tygodni zniesiona została część obostrzeń. Luzowanie restrykcji objęło m.in. hotele, kina, stoki narciarskie i baseny, salony masażu i kasyna. Rządzący podkreślali przy okazji, że nadal istnieje ryzyko powrotu lockdownu, a kolejne decyzje będą uwzględniały podejście Polaków do dystansu społecznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiVPNlu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Sky
4 miesiące temu
A ja mam takie pytanie...czy ktoś wgl kontroluje te statystyki czy kaczor z przydupasem sobie wymyślają zwalając na Zakopane czy Śląsk gdy w tym samym momencie odbywały się w koncerty z wypełnionymi salami pod dachem ludzie bez masek? Koncerty są ok i nie są brane pod uwagę? Wiece przedwyborcze na kilka tysięcy ludzi też bezpieczne? Ja powiem tak...nikt nie ma kontroli nad tabelka w excelu prócz rzadu i będą tak kłamać statystykami aż ludzie zaczną popełniać samobójstwa ale spokojnie. Bułki w Lidlu są jeszcze po 29 groszy także żyje się cudownie.
Pablo
4 miesiące temu
Ludzie chcą normalnie żyć a rząd jak nie radził sobie tak dalej nie radzi bo trzepią z tego kasę
Xxxz
4 miesiące temu
Ten rząd dobrze wie co robi 😏 zniósł niby restrykcje żeby mnie pretekst do ponownego założenia nam kajdan😏. Nie trzeba wiele aby umieć przewidzieć takie sytuacje . Brak obostrzeń i wiadomo z góry było co będzie. Wiec oni to wszystko wiedzieli . To jest ich świadoma gra . Obudźcie się w końcu ludzie 😏
bEiVPNlv
Ghost
4 miesiące temu
To celowe działanie- poluzowanie na moment by ludzie którzy już prawie podziczeli z tego całego chlewu - wyjechali się wyluziwac- taka mała prowokacja by znów powiedzieć nie słuchacie się to do klatek .. Wiecie ile ludzi ma problemy psychiczne , potrzebuje wsparcia psychologicznego ? Jak wzrasta liczba zachorowań na depresję? To parodia jest i tyle - rząd na usługach psychopatów...
Wnerwiony oby...
4 miesiące temu
Otwórzcie żeż szkoły i wprowadzcie zielone strefy ! Kłamcy, złodzieje, bandyci, zdrajcy ! 28 tys.-czerwona strefa; 2080-czerwona strefa ! Tyle zakażeń było we wrześniu i ciągle rosło. Teraz jest mało i ciągle maleje. Może jeszcze parki zamknięcie, bo się rocznica zbliża ?!
...
Następna strona