Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Powstaje polska sieć 5G. Pomoże w domu i w przemyśle

Pandemia pokazała, jak ważne jest stabilne połączenie z internetem. Sieć 5G pozwoli zażegnać obecne problemy? - Sieć 5G poprawi bezpieczeństwo i stabilność połączenia, ale także dostarczy podstawowy zasób łączności, jakim jest nie pokrycie, a pojemność. Przekonaliśmy się o tym właśnie w czasie pandemii, gdy bardzo duża liczba użytkowników zaczęła korzystać z sieci w jednym momencie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Pietrzyk, prezes IS-Wireless. - Parametry są dzielone przez liczbę użytkowników, po to budujemy sieć 5G, żeby poprawić pojemność. Również dlatego, że sieć 5G świetnie nadaje się do zastosowań przemysłowych. Możemy poprawiać bezpieczeństwo, ale także zmniejszać opóźnienia. A niektóre aplikacje wymagają bardzo niskich opóźnień, co nie jest możliwe do zrealizowania przez sieć 4G. Sieć 5G to umożliwi, ale pod warunkiem, że zrobimy to w modelu otwartym - dodał.

wideo
internet
5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
Z77
3 lata temu
Do tych przestraszonych sceptyków: Pole magnetyczne wszędzie Nas otacza począwszy od ziemskiego po kable w ścianach i wszystkie urządzenia na prąd .Trochę starsi pamiętają odbiorniki radiowe i tv z lat 70-80 to były istne elektrownie i jakoś Ci ludzie żyją. Co do sieci WiFi to 5G ma to do siebie że jest więcej przekaźników ale o mniejszej mocy niż np. w sieci 4G czy jak wcześniej 3G gdzie moc była większa. Ale żeby miało to jakiś wpływ na Twoje zdrowie musiałbyś non stop przebywać w odległości 30 cm od takiej anteny "na dachu" dalsza odległość nie ma żadnego wpływu. Do tej pory używasz sieci o większej mocy i trzymasz telefon koło ucha używasz też np laptopa z wi fi czy tv smart i jakoś jest Ok. Naprawdę ludzie to lubią jakieś teorie spiskowe i powielają głupoty. Najpierw warto poczytać co to jest na czym polega , zapoznać się z kwestiami technicznymi i naukowymi a nie fake newsami. Kiedyś ludzie bali się oświetlenia na prąd a na wsiach w strachu przed lekarzem uciekali do lasu bo ufali tylko szeptunkom i znachorom. Ludzie boją się tego czego nie rozumieją.
Racist
3 lata temu
Z obecną siecią 4g inwigilacja całego społeczeństwa jest niemożliwa za mała przepustowość sieci ale 5g to już inna bajka
werty
3 lata temu
Choroba mikrofalowa, inaczej choroba telegrafistów, powodowana jest oddziaływaniem pola elektromagnetycznego na organizm ludzki. W przypadku napromieniowania w ciele zachodzą zmiany patologiczne. Wiedzą o tym lekarze, ale badacze zamykają na to oczy. Już od lat wiadomo, że białaczki u dzieci i dorosłych mieszkających w stanach pod liniami wysokiego napięcia są tym spowodowane, ale korporacje mają więcej pieniędzy na adwokatów niż zwykli ludzie.
Gugiel
3 lata temu
Pomoże w uzyskiwaniu nadwyżki behawioralnej.
mar
3 lata temu
Stabilny jest tylko internet po kablu i żaden inny, no ale dzisiaj żeby się podpiąć do światłowodu odległego o 100 m to niezły wyczyn dla Orange. Teraz jest tylko parcie na maszty.