Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Pożar składowiska odpadów w kujawsko-pomorskim. Zarządcy grozi milionowa kara

8
Podziel się:

W czwartek spłonęło składowisko odpadów w Łowiczku w kujawsko-pomorskim. O ryzyku pożaru alarmował wcześniej Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Pożar składowiska odpadów w kujawsko-pomorskim. Zarządcy grozi milionowa kara
Pożar gasiło 19 zastępów straży pożarnej (Flickr)

W czwartek rano straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze składowiska odpadów w Łowiczku (powiat aleksandrowski). Gdy strażacy przyjechali na miejsce, płomienie sięgały już na wysokość 6 metrów, panowało też bardzo duże zadymienie.

W akcji uczestniczyło w kluczowym momencie 19 zastępów straży pożarnych, policja, WIOŚ oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Strażacy wspólnie z Inspekcją Ochrony Środowiska monitorowali zanieczyszczenia znajdujące się w dymie wykorzystując do tego samochód lekki rozpoznania chemicznego z systemem RAPID. Relacjonuje to toruńska "Gazeta Wyborcza".

Zobacz także: Mafie śmieciowe na pożarach wysypisk zarabiają miliony

Będzie prowadzone postępowanie

O tym, że odpady na składowisku mogą być przechowywane nieprawidłowo, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informował straż pożarną już w listopadzie ubiegłego roku. Ostatnią kontrolę spółki zakończono 8 kwietnia br. i ponownie wystąpiono do Komendy Powiatowej PSP w Aleksandrowie Kujawskim z prośbą o szczególny nadzór nad tym miejscem magazynowania odpadów. 

Na podstawie kontroli stwierdzono, że sposób magazynowania odpadów zagraża środowisku, i skierowano do Prokuratury Rejonowej w Aleksandrowie Kujawskim zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, informuje "GW".

Wobec spółki prowadzącej składowisko WIOŚ będzie prowadził postępowanie administracyjne w sprawie wymierzenia kary pieniężnej. Za gospodarowanie odpadami z naruszeniem ustawy o odpadach grozi kara pieniężna w wysokości do 1 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Końradzio
rok temu
. ""Grozi mu gigantyczna kara""-- taaa i będzie tak jak z tzw.odzyskaniem VAT.Zabezpieczono stary samochód ,stary domek, aaa odzyskanych (fizycznie) pieniędzy nie ma! odzyskana kaska jest tylko na papierze i w propagandzie sukcesu.
Renegat
rok temu
a nam będą bredzić o zakazie palenia w kominkach, idioci, niech się wezmą za wysypiska śmieci, zwóz odpadów zza granicy i firmy pseudorecyklingowe, gdzie rozwiązuje się problem zapałkami
Robert
rok temu
Dlaczego nikomu z rządzących obecnie i wczesniej nie zależy aby import śmieci był objęty opłatami tak wysokimi aby nikt nie chciał tego zwozić i kosztem zdrowia ludzi nie zbijać na tym fortun. Mafie śmieciowe robią interesy a aparat Państowy sobie z tym nie radzi. Tylko 1 mln nie naprawi szkód zdrowia i zniszczeń i skażenia naszego kraju. Taki biznes musiałby być zabezpieczany za każdą tonę do rzekomego przeroby "kaucja" 100 000 z terminem recyklingu do 30 dni. Później dobrowolne poddanie się zleceniu wykonania usługi i pokrycia pełnego kosztu. Całość zabezpieczona odatkowo majątkiem w postaci gwarancji bankowej nie mniejszej niż 5 milionów. Inaczej to zwykły bandytyzm.
rtv
rok temu
Oni tyle na tych śmieciach zarabiają, że takie kary to sobie w koszty wliczają.
Emeryt 73
rok temu
Zwożą śmieci z całej europy zarabiają olbrzymie pieniądze i bez żadnych kosztów przy pomocy ognia pozbywają się śmieci . Powinni taki cwaniaków pozbawiać majątków trzy pokolenia wstecz i w przód ! Cwaniaki przepisują majątki na członków rodziny luksusowo sobie żyją i udają że odżywiają się tylko powietrzem ?