Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Praca. Oferty dla dyrektorów finansowych poznikały. W cenie specjaliści od e-commerce

5
Podziel się

W marcu rynek pracy w końcu znalazł się na plusie - liczba nowych ofert pracy wzrosła o prawie jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem, wynika z raportu Grant Thornton i Element. Jest znacznie mniej ofert dla dyrektorów finansowych, a więcej dla specjalistów od e-commerce. Kogo jeszcze szukają pracodawcy po roku pandemii?

Praca. Oferty dla dyrektorów finansowych poznikały. W cenie specjaliści od e-commerce
Praca. Liczba nowych ofert pracy wzrosła w marcu o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. (Adobe Stock)
bDXGvOlN

W marcu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych 277 tys. nowych ofert pracy. To najwięcej od początku tego roku i aż o 19 proc. - czyli prawie o jedną piątą - więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem.

W jakiejś części jest to spowodowane niską bazą sprzed roku, kiedy w marcu koronaworus dotarł do Polski. Zaczęły się restrykcje, a polscy pracodawcy, zwłaszcza z sektora usług, zaczęli masowo mrozić procesy rekrutacyjne.

bDXGvOlP

Jednak zdaniem autorów raportu, pozytywny trend w marcu 2021 roku nie jest jedynie złudzeniem statystycznym. Warto zwrócić uwagę, że już w lutym 2021 roku liczba ofert pracy rosła w porównaniu ze styczniem, tymczasem w 2020 roku w tym samym miesiącu liczba ta wyraźnie spadała, choć pandemia nie wydawała się wtedy w Polsce realnym zagrożeniem.

Zobacz także: Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje

"Minął pełen rok od początku pandemii. To co już wiemy, to to, że polscy pracodawcy poradzili sobie w tym czasie bardzo dobrze (...). Oczywiście w wielu branżach – np. w hotelach, gastronomii, rozrywce czy eventach – sytuacja dalej jest bardzo trudna i nadal potrzebują one wsparcia państwa, jednak w skali całej gospodarki z pewnością czarne scenariusze sprzed roku na szczęście nie sprawdziły się" - czytamy w raporcie przygotowanym przez firmy Grant Thornton oraz Element.

bDXGvOlV

Co ciekawe, w marcu spadła liczba ofert pracy w zawodach finansowych, szczególnie na stanowisku dyrektora finansowego (spadek liczby ofert o 45 proc. rok do roku). Jakie profesje są "w cenie" po roku pandemii?

Zdecydowanie przybyło ofert dla specjalistów ds. e-commerce (aż o 90 proc.). Pandemia wyraźnie przyspieszyła rozwój tej branży, gdyż wiele firm zdecydowało się wzmocnić sprzedaż przez internet.

bDXGvOlW

Co zrozumiałe, widoczny jest też wyraźny wzrost zapotrzebowania na przedstawicieli zawodów medycznych. W porównaniu z marcem ubiegłego roku, przybyło tez ofert dotyczących zawodów prawniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGvOmq
gospodarka
rynek pracy
oferty pracy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
xyz
3 tyg. temu
Zawód dyrektor? A to HR to co? Zwykła kadrowa biurwa i tyle w temacie.
koli
3 tyg. temu
Jeszcze troche to przez Ukry beda wszyscy robic za minimalna krajowa chory kraj dno
no i znowu
3 tyg. temu
co to jest e-commerce? Nie można po polsku? Musimy tak zaśmiecać język polski?
bDXGvOmr
Ilu
3 tyg. temu
dyrektorów czyta ten artykuł? :-) co nas obchodzi praca dla dyrektorów.
_PC_
3 tyg. temu
A przepraszam bardzo, kto to ma być ten "dyrektor finansowy"? Ten co w dobie pandemii wymusza na pracowniku nadgodziny za darmo? Ta hołota ma rację bytu na równi Meksykowi (nie powinien nigdy istnieć). W ramach "restrukturyzacji" polecam właścicielom firm powyrzucanie tego typu ancymonów. Niech się zabiorą za jakąś rozsądną robotę, choćby za zamiatanie ulic.