Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Praca w Polsce. Ile zarabia się na korepetycjach

75
Podziel się

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naukę bądź doskonalenie swoich umiejętności poprzez korepetycje. Liczba osób udzielających płatnych lekcji ciągle wzrasta, gdyż stanowi to dodatkowy dochód dla osób posiadających odpowiednie umiejętności, wiedzę oraz lubiących uczyć.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naukę bądź doskonalenie swoich umiejętności poprzez korepetycje.
Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naukę bądź doskonalenie swoich umiejętności poprzez korepetycje. (East News, Lech Gawuc/Reporter)
bDBwjyaJ

Niniejszy artykuł powstał na podstawie informacji zawartych w ogłoszeniach korepetytorów na stronach internetowych. W analizie uwzględniliśmy ponad 150 000 ogłoszeń.

Dane zostały zebrane w lipcu 2019 roku. W artykule opieramy się na godzinowych stawkach podanych w ogłoszeniach, które mogą odbiegać od rzeczywistych. Można założyć, że stawki te stanowią przybliżone wartości zarobków korepetytorów. Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy korepetytora wynosi 43 zł. Mediana natomiast wynosi 40 zł.

Zarobki w miastach

Z danych wynika, że najwyższe stawki za korepetycje występują w Bielanach Wrocławskich. Średnie godzinowe zarobki osób udzielających tam płatnych lekcji wynoszą 53,2 zł.

bDBwjyaL
Zobacz także: Obejrzyj też: Praca w Chinach mało popularna. Oto powody

Wysokie stawki otrzymują również korepetytorzy w Warszawie (51,8 zł), Legnicy (50 zł) oraz Jeleniej Górze (47,6 zł). Najniższe stawki są w Krośnie (35,6 zł), Mielcu (36,9 zł) oraz Koszalinie (37,9 zł).

bDBwjyaR

Liczba ogłoszeń

Przy analizie stawek w wybranych miastach warto zwrócić również uwagę na ilość ogłoszeń. Najwięcej ofert korepetycji zostało opublikowanych w Warszawie (33 716 ogłoszeń), Krakowie (12 815 ogłoszeń) oraz Wrocławiu (10 873 ogłoszeń). Spośród miast z największą liczbą ogłoszeń (powyżej 2 000) najniższe stawki są w Lublinie (38,3 zł), Bydgoszczy (40,8 zł) oraz Łodzi (40,9 zł).

bDBwjyaS

W 2019 roku w Polsce można znaleźć różne oferty korepetycji. Ogłoszenia dotyczą przedmiotów typowo szkolnych, ale i bardziej niestandardowych jak np. szachy, szydełkowanie, aerodynamika, witraż czy joga.

W największych miastach w Polsce najczęściej oferowane są korepetycje z matematyki oraz języka angielskiego. Najwyższe stawki z tych przedmiotów występują w Warszawie – matematyka (46,1 zł), język angielski (50,7 zł), a najniższe w Poznaniu – matematyka (36,1 zł), język angielski (40,4 zł).

bDBwjyaT

Z danych wynika, że w Polsce w 2019 roku najczęściej oferowane są lekcje z języka angielskiego (33 952 ogłoszeń) oraz z matematyki (31 896 ogłoszeń). Liczba ogłoszeń z tych dwóch przedmiotów jest prawie 3-krotnie większa niż z chemii (11 440 ogłoszeń). Spośród najczęściej udzielanych korepetycji najwyższe zarobki można otrzymać za godzinną lekcję muzyki (53,1 zł).

Przedmioty najwyżej i najniżej opłacane

Najwyższe stawki można uzyskać udzielając lekcji z wystąpień publicznych (83,88 zł), emisji głosu (75,2 zł), tańca (73,9 zł) oraz fitnessu (73 zł). Najniżej opłacanymi przedmiotami są: przyroda (35 zł), historia (36 zł) oraz język ukraiński (36,3 zł).

bDBwjyaU

Podsumowanie

W Polsce w 2019 roku najczęściej można spotkać się z ofertami korepetycji z przedmiotów takich jak: język angielski, matematyka, chemia oraz język niemiecki. Najwięcej ogłoszeń można znaleźć w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Najwyższe stawki korepetytorzy otrzymują udzielając lekcji z wystąpień publicznych, emisji głosu, tańca oraz fitnessu.

Autor: Agnieszka Sutor, Sedlak & Sedlak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBwjybm
Źródło:
KOMENTARZE
(75)
Anka
rok temu
A kto z tych korepetytorów odprowadza składki do Urzędu Skarbowego od dochodów?
vat =OWIEC
rok temu
A czy mają kasy fiskalne i odprowadzają Vat ?
Ewa
rok temu
No i bardzo dobrze! Rodzice, nie szanujecie nauczycieli w szkole, akceptujecie ich marne zarobki, to płaćcie za naukę swoich dzieci na korepetycjach! Przecież macie 500+, stać was.
bDBwjybn
Emeryt
rok temu
Jest jeszcze jeden problem. Korepetycje trudno otrzymać nawet za wyższą stawkę u dobrego wziętego korepetytora potrafiącego dobrze przygotować do egzaminu.
były belfer
rok temu
Od września nie pracuję już w szkole za 33 zł netto, ale przygotowuję do matury rozszerzonej z fizyki. Godzina - 100 zł - 1 osoba, lub dwie po 70 zł. Warszawa. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli.
...
Następna strona