Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pracodawcy RP przypominają ministrowi zdrowia, by zapewnił bezpieczeństwo wszystkim oddziałom szpitalnym

Apelujemy o zapewnienie bezpiecznych warunków pracy nie tylko wydzielonym szpitalom zakaźnym, ale również wszystkim jednostkom służby zdrowia, które realizują swój obowiązek pomocy pacjentom – piszą Pracodawcy RP w liście do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Pracodawcy RP zauważają, że "dzisiaj droga pacjenta do lekarza jest znacząco utrudniona"

Pracodawcy RP popierają wszelkie działania zmierzające do skutecznego zapobiegania oraz zwalczania chorób zakaźnych, w tym wirusa SARS-CoV-2. Doceniamy również dotychczasowy wysiłek Pana Ministra i całego resortu zdrowia, a także olbrzymi wysiłek oraz poświęcenie wszystkich profesjonalistów medycznych, jednak w dalszym ciągu dostrzegamy kwestie, które wymagają priorytetowego podejścia – czytamy w liście.

Terminowe uzyskanie choćby pozwolenia na budowę graniczy z cudem.
Koronawirus w Polsce. Epidemia paraliżuje inwestycje budowlane

Zauważają, że "dzisiaj droga pacjenta do lekarza jest znacząco utrudniona, a przecież wszyscy jesteśmy pacjentami", a przecież "prawa pacjenta wciąż obowiązują i wszyscy pacjenci pozostają pod taką samą ochroną jak dotychczas, bez względu na rodzaj postawionego rozpoznania".

– Polscy pacjenci oraz polscy świadczeniodawcy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony jest potężne zagrożenie związane z epidemią koronawirusa, a z drugiej – pacjenci z olbrzymim spektrum chorób będący w trakcie terapii lub oczekujący na pomoc medyczną, często konieczną, wymagającą natychmiastowych decyzji terapeutycznych i działania – zwracają uwagę eksperci.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, zdrowie, Łukasz Szumowski, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

ZDRTYZa pisowskich rządów można umrzeć na cokolwiek, byle nie na koronawirusa.

20-03-2020

MyślącaSami mądrale pochowali się w mieszkankach tudzież willach, apartamentach, czasem za marne 17 mln. i mędrkują ... Zobaczcie ja wy zabezpieczacie ludzi … Czytaj całość

20-03-2020

woj.A jakie to tajemnicze siły maja to bezpieczeństwo zapewnić , jak wszyscy chcą bezpieczeństwa.

Rozwiń komentarze (5)