Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Epidemia paraliżuje inwestycje budowlane

Terminowe uzyskanie pozwolenia na budowę graniczy z cudem. Urzędy są osłabione, brakuje rąk do pracy, więc pracują wolnej. Nawet dokumentów nie złożysz w trybie normalnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Terminowe uzyskanie choćby pozwolenia na budowę graniczy z cudem.

Epidemia koronawirusa spowodowała trudności w uzyskaniu pozwoleń na budowę i innych formalności - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Większość urzędników pracuje zdalnie, a osłabione absencjami załogi pracują wolniej.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz zapewnił wsparcie dla klientów banków.
Koronawirus. Banki pomogą Polakom. Kowalski i firmy na wakacje kredytowe

Magistraty większość spraw starają się załatwić zdalnie. Ustawianie się w kolejkach pod urzędami nic nie da, bowiem na petentów czeka tam jedynie skrzynka, do której należy wrzucać wnioski i informacja, że dokumenty też przesłać przy pomocy portalu ePUAP.

Jak przypomina dziennik, na urzędowych stronach widnieje wykaz spraw, z których załatwianiem mieszkańcy powinni poczekać. Nie będą teraz obsługiwane. I jak zaznacza "Rz", choć formalności budowlane do nich nie należą, to i tak trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Koronawirus dotarł do Polski. Pytanie, jak mocno ucierpi na tym polska gospodarka
Koronawirus uderzy w polską gospodarkę. Oto najnowsze prognozy

Problemem jest zarówno skompletowanie dokumentów, jak i samo załatwienie sprawy. Wnioski bowiem utykają w sparaliżowanej wirusem administracji.

– Z budową nowych inwestycji prędko nie ruszymy. Nie ma obecnie żadnych możliwości skompletowania wszystkich niezbędnych decyzji. Nie wszystko da się także załatwić przy pomocy ePUAP, np. pozwoleń na budowę nie. Urzędy działają w bardzo wolnym tempie. Wprawdzie niektóre starają się przestawić na pracę zdalną, ale nie jest to takie proste. Na przykład okazuje się, że nie wszystkie mają wystarczająco dużo laptopów – mówi na łamach dziennika Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

IgorMyślę, że zdecydowana większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ich działania, a właściwie ich brak wpłynie na to co będzie za kilka miesięcy się … Czytaj całość

19-03-2020

Polak polakPowinniśmy pracowac i dużo kupować zwłaszcza w polskich sklepach i polskie produkty. Gospodarka się nie zalamie, aż tak mocno. - Póki możesz … Czytaj całość

19-03-2020

gośćTeraz powinniśmy bardziej o siebie zadbać. Palenie temu nie sprzyja, ale jeśli ktoś „musi” palić, to polecam podgrzewarki. W internecie jest dostępny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)